...

... Zdroj: iStock.com

Konečně dospělá! 7 beauty pravidel a rituálů...

Nezáleží na věku. Jde o způsob péče, který byste měla ovládat, když už jsou pubertální experimenty s vizáží dávno za vámi.

Naučit se líčit

Řada žen odmítá dekorativní kosmetiku s tím, že s ní neumí zacházet a nechápou, jak na to. Přitom se nejedná o žádnou vědu, potřebujete jen inspiraci, trpělivost a pozorovací schopnosti. V dospělosti byste měla umět použít líčidla ve svůj prospěch. Vědět, jaké partie v obličeji zvýraznit, jaké odstíny jsou pro vás slušivé, čemu se raději vyhnout. I ta nejzavilejší zastánkyně přirozeného vzhledu by měla tušit, že tvářenka či řasenka nejsou útokem na její sebepřijetí, ale mocní spojenci sebevědomí. Každá si chce někdy připadat krásná.

Používat oční krém

Někteří odborníci tvrdí, že jej stačí používat až po 25. roku života, jiní zase radí, že oční krém by dívka měla používat od momentu, kdy na něj dosáhne na poličce v koupelně! Pravda bude asi někde uprostřed, tedy pečovat o oční okolí poměrně brzy, protože se jedná o nejtenčí kůži na našem těle, která nemá žádné tukové zásoby. Nejde ale jen o to, jaký oční krém zvolíte, důležitý je také způsob samotné aplikace. Jemně vklepejte prsteníčky v oblasti i pod očním okolím. Dávejte pozor, aby se produkt nedostal na linii řas, jinak hrozí otoky očí.

Žádné odličovací ubrousky

V mládí tento hřích prošel snadněji. Když se žena po večírku odlíčila těmito ubrousky, už za to měla plusové body. Po třicítce by se takový přístup nemusel vyplatit. Odličovacími ubrousky totiž nemůžete odstranit veškeré nánosy líčení. Dermatologové také často upozorňují na to, že odličovací ubrousky pokožku nebezpečně vysušují.

Speciální noční péče

Velmi mladé dívky většinou neřeší, že denní a večerní kosmetické rituály by se měly dodržovat. S věkem ale přistoupíme k tomu, že ráno neodejdeme z domu bez SPF, na noc zase potřebujeme pořádnou výživu obličeje. Měla by se točit okolo omlazení i hutné textury. Vybírejte si proto noční krémy, které obsahují retinol a nejrůznější peptidy. Vhodné jsou také masky, které aplikujte zhruba třikrát do týdne.

Zaměřte se na krk

Na krku a dekoltu se objeví první stopy stárnutí, takže by bylo velkou chybou o ně dostatečně nepečovat. Někteří specialisté na pleť v nadsázce tvrdí, že obličej začíná u bradavek a končí u linie vlasů. Proto krk a dekolt potřebují nejen štědrou hydrataci, ale také ošetřit ráno krémem s ochranným faktorem SPF. Pokožka na krku je velmi jemná, proto si zaslouží svůj vlastní přípravek. Zbytečná investice? Lepší teď, než za pár let googlovat „lifting krku“.

Retinol jako důvěrný přítel

Mantra, že po oslavě 30. narozenin byste měla začít používat přípravky proti stárnutí, je sice otravná, ale pravdivá. S jejich pomocí se totiž dá předejít předčasnému stárnutí a textura pokožky může být hladší. Zařaďte proto do svého režimu krásy produkt s retinolem, který aplikujte třikrát až čtyřikrát do týdne.

Hedvábné noci

Proč investovat do hedvábného povlaku na polštář? Díky němu předejdete nepovedenému rozcuchu a krepatým vlasům, protože bavlněné povlečení do sebe pohlcuje vlhkost. To způsobuje nejen lámavost vlasů, ale také horší pleť. Výrobci hedvábného povlaku na polštář slibují pomalejší stárnutí pokožky, někteří dermatologové ho zase doporučují svým pacientkám s akné.

Foto popis| Rozjasňovač, Fenty Beauty by Rihanna, prodává parfumerie Sephora, 850 Kč Foto popis| Odličující gel, Novage, Oriflame, 499 Kč Foto popis| Oční balzám, Eye Contour Balm, Matis, prodává parfumerie FAnn, 1056 Kč Foto popis| Noční péče s neuropeptidy, Grown Alchemist, prodává parfumerie Douglas, 2340 Kč Foto popis| Extra zpevňující krém na krk, Clarins, 1890 Kč Foto popis| Intenzivní péče s obsahem čistého retinolu, Time Retreat, Eve Lom, prodává Ingredients, 2350 Kč Foto popis| Hedvábný povlak na polštář, Pilo, prodává parfumerie FAnn, 1999 Kč