Jak se vyznat v záplavě opalovacích přípravků a vybrat si ten nejvhodnější?

Na trhu je dnes nepřeberné množství opalovacích krémů, mlék, gelů i olejů. Zvolit si ten pravý tudíž může být někdy oříšek. Značka Bioderma ale myslí na všechny. Poradíme vám, jak výběr hravě zvládnout!

Zvažte, co je pro vás nejlepší

Při výběru opalovacího krému musíte zvážit hned několik faktorů. Pokud vybíráte krém na obličej, musíte znát typ své pleti – vědět, zda je suchá, mastná, smíšená, citlivá či dokonce náchylná k tvorbě pigmentových skvrn, a podle toho se rozhodnout pro vhodnou texturu i výšku ochranného faktoru. Na výběr máte krémy, mléka, lehké bezolejové emulze či tónovací ochranné krémy, které můžete snadno použít i jako make-up. Pokud potřebujete ochranný krém na tělo, opět můžete vybírat z různých textur od lehkých nemastných přes voděodolné až po suché oleje, které lze aplikovat ještě na mokrou pokožku. Se správným výběrem vám vždy ochotně pomohou v lékárnách a pamatujte, že ochranný faktor by měl být minimálně SPF 30, ne-li vyšší.

Stále váháte?

Snadným pomocníkem, jak si ochranný přípravek správně vybrat, je i tzv. SunAdvisor. Tohoto online poradce najdete zde. Díky němu si pomocí snadného dotazníku diagnostikujete pleť a na základě výsledku pak získáte doporučení slunečních přípravků vhodných právě pro vás, a to nejen dle typu pleti, ale i místa, kam se chystáte na dovolenou. Poradí vám s vhodnou texturou, výškou faktoru i velikostí balení. Vyplnění dotazníku vám nezabere více než pět minut a odměnou vám bude, že na vybraný přípravek Bioderma Photoderm dostanete slevu 100 Kč.A to už se vyplatí!

Více na www.photoderm.cz