Jste ve formě? Ale po pravdě!

19. dubna 2017 • 06:00
 • Jste ve formě? Ale po pravdě!

  Pokud si totiž nyní zalžete, může vám první odhalení v bikinách přivodit záchvat paniky. Pojďte se na příchod léta svědomitě připravit. Máte nejvyšší čas! 

  Překážky bývají v zásadě dvě: přebytečné faldíky a celulitida. Zpravidla jde bohužel obojí ruku v ruce a vymýtit takový nešvar není jen tak.

  Že budete klidně chvilku hladovět nebo koupelnu vystelete řadou super účinných přípravků? Jak myslíte!

  Ono by totiž docela stačilo, kdybyste si obden našla hodinku na vhodnou pohybovou aktivitu, u které zabijete obě mouchy jednou ranou.

  Chcete důkaz?

  Potom vedle sebe postavte štíhlounkou modelku a kupříkladu vytrvalostní běžkyni. Možná už tušíte rozdíl. U krásky z reklam pravděpodobně na dolíčky narazíte, u sportovkyně těžko.

  Svalová hmota totiž dokáže umlčet každičký projev tukových buněk. Ale abyste nezavrhla vše kromě sportu, i zeštíhlující a anticelulitidní přípravky mají své prokazatelné výsledky. Jenom k tomu potřebují ještě kapku vaší vstřícnosti a spolupráce, čímž nemíníme vydatný jídelníček a sedavé zaměstnání...

 • Dolíčky?!

  Nadbytečné faldíky asi netřeba představovat, ostatně ani celulitida není nijak neznámá. Čím to ale je, že se (samozřejmě bez pozvání) zabydluje, kde se jí zlíbí a jen velmi neochotně se pak zvedá k odchodu? Příčin je více, nicméně pokud vás to pro začátek uklidní, nejste v tom sama! Toto protivné krabatění postihuje téměř každou ženu. Tedy s výjimkou těch geneticky šťastnějších nebo již zmiňovaných vrcholových sportovkyň.

  A kde se děje ta osudová chyba?

  Nejčastěji je na vině hromadění tukové tkáně a ochabování podkožního vaziva. Ženská kůže je v porovnání s mužskou relativně tenká a vazivová tkáň je slabší. A jako kdyby toho nebylo málo, přidává se ještě působení estrogenu, kvůli kterému si tuk „sedá“ právě do kritických oblastí hýždí a stehen.

  Zadržováním vody v těle se pak vzhled pomerančové kůže násobí a vlivem stárnutí a ochabování tkání se dolíčky ještě více prohlubují. To je ovšem scénář nejhorší! Pokud dokážete změnit některé špatné návyky, můžete si zvolit cestičku mírnější a časem i významně hladší.

 • V tréninku

   Váháte, jaký pohyb konkrétně zvolit? To záleží na vašem cíli. Jestliže potřebujete odložit nějaké to kilo, dejte se na aerobní neboli vytrvalostní aktivity, jako jsou rychlá chůze, běh, plavání, tanec apod. Máte-li v úmyslu spíše zpevnit a vyrýsovat křivky, zaměřte se na TRX, crossfit, pilates, eventuálně jógu.

  Tyto formy pohybu posilují hluboký svalový systém a jóga navíc krásně protáhne svaly.

  V boji s nenáviděnou celulitidou pak může přinést fantastické výsledky kombinace obojího (vytrvalosti a posilování). Útočí totiž na „pomeranče“ nejen tím, že redukuje nadváhu a posiluje svaly, ale také tím, že zlepšuje prokrvení a brání zadržování vody.

 • Jiné zvyky

  Co se týká stravování, je dobré zdůraznit, že diety jsou minulostí. O profesionálech je známo, že nehladoví, ale mění od základu svůj jídelníček. Nepojídají zbytečně moc soli, jež hromadí vodu v těle, ani žádné průmyslově zpracované potraviny (polévky ze sáčku, hotové dresinky, konzervy, sterilované ovoce atd.), žádné uhlohydráty z bílé mouky, cukr ani alkohol.

  Obilné produkty si dopřejí pouze ráno a později konzumují výhradně maso a čerstvou nebo mraženou zeleninu.

  Takže? Jdete do toho také? Skvělá volba! Dodržíte-li k tomu pravidelnost v jídle (3x denně) a po 20. hodině půst, můžete se brzy těšit na výsledky.

 • Alternace

  Chcete-li shodit opravdu rychle, a to i za cenu, že to bude jen voda, snažte se urychlit látkovou výměnu. Smysluplně to půjde v sauně nebo v páře, popřípadě pomocí střídavé sprchy. Začněte vlažnou vodou od nártů a postupujte až k zadečku a zase zpět. Potom se osprchujte studenou vodou, jak jen vydržíte, a to celé čtyřikrát zopakujte.

  V momentě, kdy pokožka září zdravím, působí vždy jako dokonale vypnutá. Tak proč to, alespoň do doby, než se tak skutečně stane, nepředstírat? Tento úkol můžete přenechat detoxikační koupeli, při které se tělo zbaví nezdravých kyselin a nečistot.

  Po skončení můžete přidat ještě masáž jemným kartáčkem, popřípadě peeling, čímž odstraníte poslední odumřelé buňky a zajistíte kůži celkově hladký a svěží vzhled.

  Na co naopak kvapem zapomeňte, je návykový nikotin, který nejenže neprospívá plicím, ale zároveň neblaze podporuje proces ochabování kůže a potažmo vznik celulitidy.

  Podobně škodí i nadměrné působení slunečních paprsků. Narušuje kolagenní vlákna, zhoršuje elasticitu vazivové tkáně a vlastně tak napomáhá invazi dolíčků.

 • Armáda spásy

  Neopomenutelnými, i když ne všemohoucími pomocníky jsou samozřejmě i přípravky pro zeštíhlení a proti celulitidě. Opírají se o velice šikovné ingredience, ke kterým patří např. kofein. Ten, a to je vědecky podloženo, dokáže stimulovat tvorbu enzymů vedoucích ke zmenšování tukových buněk.

  Dalším z vyvolených je retinol neboli vitamin A, který posiluje tvorbu kolagenních vláken, a tudíž zpevňuje podkožní vazivovou tkáň. Velmi podobně je na tom ostatně i koenzym Q10 a zastoupení antioxidantů má zase zásluhu na tom, že odvrací působení volných radikálů, čímž pomáhá bezpečně chránit systém kožních buněk a zajistit tak potřebnou pevnost vláken.

  Chytrý spalovač Ať už jste své snažení časově podcenila, nebo výsledky prostě stále nejsou podle vašich představ, máte možnost si vypomoct. A sice speciální LPG lipomasáží. Ta urychluje činnost lymfatického systému, díky čemuž se detoxikuje organismus a okysličuje pokožka. Současně se tak aktivuje proces tzv. lipolýzy – štěpení a uvolňování tuků. To ale stále není vše! LPG lipomasáž totiž ovlivňuje také buněčnou obnovu kolagenu a elastinu, zodpovědných za elasticitu kůže, a zlepšuje i tvorbu kyseliny hyaluronové (látky proslulé svým omlazujícím a hydratačním účinkem). Sečteno a podtrženo: ošetření nastartuje metabolismus, odstraní dolíčky a ještě k tomu celkově zkrášlí a omladí pokožku těla. Není to náhodou přesně to, co chcete? Více na www.medicomclinic.cz

  Mladší o několik let během pár minut? Vyzkoušejte nové trendy v omlazování! VIDEO komerční prezentace

  Článek připravil časopis Moje psychologie.

Autor: Martina Polachová
Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy