Jediný módní doplněk, za který budete v létě opravdu vděčná

Kšiltovka, pantoflíčky, vzdušné šaty... to všechno je super, když udeří horka, ale někdy to zkrátka nestačí. Celebrity a módní blogerky, které chtějí mít jistotu, že se jim nerozteče make-up a nerozpadne účes, proto sahají po doplňku, který nám evokuje spíše historické kostýmy než současnost – elegantním vějíři. 

Mimochodem, zajímavou odpověď na otázku, proč se některé z nás tolik potí v obličeji, jakmile teploty šplhají k třicítce, nabízí Wikipedie. Pod heslem vějíř se zde píše: „Vrstva vzduchu bezprostředně přiléhající k tváři se otepluje a přitom zpomaluje další ztrátu tepla. Jestliže se vzduch nehýbe, vrstva prohřátého vzduchu při tváři jde zvolna vzhůru.“

Módní blogerky si oblíbily značku Fern Fans

Vějíř přitom dokáže efektivně rozvířit vzduch, který začne tuto teplou vrstvu rychle ochlazovat. Možná vám to připadá jako zbytečnost, ale na schůzce v restauraci, kde mají potíže s klimatizací, na hudebním festivalu ve frontě na drink anebo třeba na svatbě při čekání mezi obřadem a hostinou tento doplněk určitě oceníte.

Kuráž vám mohou dodat i celebrity, které si vějíř braly jako pojistku na červencový pařížský haute couture fashion week. Na dovolenou si ho (bezesporu i jako instagramovou rekvizitu) berou módní blogerky, které si oblíbily značku Fern Fans. A vějíř do své kolekce Fenty x Puma zařadila i Rihanna (prodává ho Louisaviaroma.com).

Klidně se ale můžete spokojit s úlovkem, který si přivezete jako suvenýr z dovolené od moře. A design? Krajkou, dřevem nebo květinovou ilustrací nic nezkazíte. Inspirujte se v galerii.

Celebrity a blogerky se jistí vějířem.