Je po přehlídkách. Co nabídne MBPFW následující dny?

Zajímavý harmonogram letošních přehlídek na Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku způsobil, že zatímco pondělí bylo doslova nabité, v úterý jsme se mohli těšit už jen na jednu prezentaci. Tou poslední byla kolekce Lukáše Macháčka. A co nás čeká dál?

Lukáš Macháček si pro svou přehlídku zvolil jinou lokaci – místo Štvanice se konala v centru Prahy ve Spálené ulici, kde návrhář zároveň představil svůj showroom. Kolekce byla úsporná jak co do počtu modelů (pět dámských a pět pánských), tak i barevně. Macháček, který vyznává přísnou jednoduchost, si vystačil s šedou paletou, o to víc však měly šanci vyniknout jak naprosto minimalistické, tak i strukturované střihy jednotlivých modelů. Šaty, které navrhl, působily nositelně a prakticky, ačkoli způsob prezentace jim dodával mírně znepokojivý až apokalyptický náboj.

Máte raději romantičtější styl? Podívejte se na přehlídku Zuzany Kubíčkové, která předvedla snové šaty ve stylu Oscara de la Renty.

A co bude dál?

Přehlídková část pražského týdne módy je sice za námi, stále se ale konají zajímavé akce, které stojí za zmínku i za návštěvu. Dnes v 17:00 bude v showroomu H&M (Václavské náměstí 19) odhalena pánská a dámská kolekce H&M Studio pro sezonu podzim/zima 2017, která je inspirována městskou džunglí New Yorku. Nechybí potisky ve stylu graffiti, střihy přitom zůstanou jednoduché a elegantní.

Kousek od H&M, v obchodě Freshlabels (Jindřišská 15, Praha 1), se o dvě hodiny později koná křest knihy mladého street style fotografa Jakuba Ferance Because of Fashion. V knize najdete nejen fotografie, ale i výroky více než dvou set padesáti lidí, kteří něco znamenají v českém i slovenském módním kontextu.

A na pátek si připravil Footshop (Bubenská 1, Praha 7) prezentaci očekávané spolupráce kalifornské značky Vans a ikonického designéra Karla Lagerfelda. Jestli uvažujete o nových teniskách a nechcete jen další bílý pár, přijďte se podívat!