Je po přehlídkách. Co nabídne MBPFW následující dny?

6. září 2017 • 16:00
Lukáš Macháček jaro/léto 2018 • Foto: Mercedes-Benz Prague Fashion Week

Zajímavý harmonogram letošních přehlídek na Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku způsobil, že zatímco pondělí bylo doslova nabité, v úterý jsme se mohli těšit už jen na jednu prezentaci. Tou poslední byla kolekce Lukáše Macháčka. A co nás čeká dál?

Lukáš Macháček si pro svou přehlídku zvolil jinou lokaci  místo Štvanice se konala v centru Prahy ve Spálené ulici, kde návrhář zároveň představil svůj showroom. Kolekce byla úsporná jak co do počtu modelů (pět dámských a pět pánských), tak i barevně. Macháček, který vyznává přísnou jednoduchost, si vystačil s šedou paletou, o to víc však měly šanci vyniknout jak naprosto minimalistické, tak i strukturované střihy jednotlivých modelů. Šaty, které navrhl, působily nositelně a prakticky, ačkoli způsob prezentace jim dodával mírně znepokojivý až apokalyptický náboj.

Máte raději romantičtější styl? Podívejte se na přehlídku Zuzany Kubíčkové, která předvedla snové šaty ve stylu Oscara de la Renty. 
Zuzana Kubíčková a pražský týden módy: Její šaty byly ztělesněním ženskosti VIDEO Markéta Tošnarová/BPŽ

A co bude dál? 

Přehlídková část pražského týdne módy je sice za námi, stále se ale konají zajímavé akce, které stojí za zmínku i za návštěvu. Dnes v 17:00 bude v showroomu H&M (Václavské náměstí 19) odhalena pánská a dámská kolekce H&M Studio pro sezonu podzim/zima 2017, která je inspirována městskou džunglí New Yorku. Nechybí potisky ve stylu graffiti, střihy přitom zůstanou jednoduché a elegantní.

H&M Studio lookbook podzim/zima 2017 H&M Studio lookbook podzim/zima 2017 Autor: Archiv značky

Kousek od H&M, v obchodě Freshlabels (Jindřišská 15, Praha 1), se o dvě hodiny později koná křest knihy mladého street style fotografa Jakuba Ferance Because of Fashion. V knize najdete nejen fotografie, ale i výroky více než dvou set padesáti lidí, kteří něco znamenají v českém i slovenském módním kontextu. 

Kniha Jakuba Ferance Because of Fashion Kniha Jakuba Ferance Because of Fashion Autor: Kniha Zlín

A na pátek si připravil Footshop (Bubenská 1, Praha 7) prezentaci očekávané spolupráce kalifornské značky Vans a ikonického designéra Karla Lagerfelda. Jestli uvažujete o nových teniskách a nechcete jen další bílý pár, přijďte se podívat!

Vans x Karl Lagerfeld Vans x Karl Lagerfeld Autor: Archiv značky

Autor:Ženy.cz
Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy