Hana Noble, módní návrhářka a majitelka značky Lazy Eye

Hana Noble, módní návrhářka a majitelka značky Lazy Eye Zdroj: profimedia.cz

Hana Noble, majitelka značky Lazy Eye: Šaty jsou má láska!

Hana Noble původně vystudovala dějiny umění. Záliba v retro oblečení převážně z padesátých let ji přivedla až k založení vlastní módní značky Lazy Eye a provozování stejnojmenného obchodu na pražských Vinohradech. 

Značka Lazy Eye vznikla úplně spontánně. Když jsem pobývala na stáži v Londýně a New Yorku, postupně jsem tam začala schraňovat vintage oblečení. Po návratu do Prahy, když už se šaty začínaly pomalu rozpadat, mi máma podle nich šila nové, úplně stejné jako ty z padesátých let. Šaty si pak ode mne půjčovaly různé stylistky, a tak se to samovolně celé rozjelo.

Nejen šaty

Šaty si mě získaly svojí nesmírnou praktičností. Hned jsem se v nich cítila dobře. U nás pořídíte nejen šaty. Děláme veškeré oblečení, které spadá do období 30. až 70. let: kalhoty, košile kabáty, na zakázku kostýmy. Jednu dobu se dělaly boty a další doplňky, pásky či kabelky.

Vica Kerekes je tváří značky Lazy Eye, které nosí velmi ráda a často.
Vica Kerekes je tváří značky Lazy Eye, které nosí velmi ráda a často. | Zdroj: Facebook.com/lazyeyeretro

Nejtěžší bylo rozhodnutí

Nejtěžší na to všem bylo rozhodnout se a dělat to opravdově. Na rozjetí firmy jsem neměla žádné peníze a paralelně jsem vedle toho ještě pracovala jinde. Pak se ale objevila zákaznice Judita Nevšímalová, která mi pomohla nastartovat. Domluvily jsme se, že si každý měsíc něco koupí, abych věděla, že budu mít alespoň částečně na nájem. To mi moc pomohlo a mohla jsem jít do toho naplno.

Naše zákaznice

Pokud se jedná o zákaznice, hodně se to za šest let, co fungujeme, proměnilo. Na začátku k nám chodily hodně mladé holky, kolem dvaceti let. Časem si nás ale našly zákaznice spíš třicet plus. Teď máme mnoho zákaznic kolem padesátky a šedesátky. Jsou to ženy, co dělají byznys, doktorky, právničky, které potřebují mít hezké šaty do práce a nechtějí nosit usedlé kostýmky.

Daruj vlasy

Věnuji se i projektu Daruj vlasy a moje rozhodnutí vzniklo také úplně spontánně. Kamarádka, které rychle rostou vlasy, si je vždy nechá ustřihnout a prodá je. Řekla jsem si, že určitě musí existovat nějaká nadace, kde vlasy sbírají pro nemocné lidi. Narazila jsem na projekt Daruj vlasy, nechala si ustřihnout cop a vlasy jim darovala. Nato jsem se dozvěděla, že má známá, velmi mladá pětadvacetiletá slečna, která mi šla přehlídku a kterou jsme také fotili na náš web, onemocněla rakovinou prsu. Oslovila jsem ji s nabídkou spolupráce a ona nadšeně souhlasila. Chceme získat co nejvíc lidí, kteří by byli ochotní nechat si ustřihnout vlasy a darovat je této nadaci. Vlasy jsou totiž něco, na čem lidé hodně lpí a berou je jako součást své osobnosti, a já bych si přála přesvědčit zdravé lidi, kteří vlasy mají a zase jim narostou, aby do toho šli a darovali je těm, kteří o ně kvůli nemoci přišli.

Článek vyšel v magazínu Moje psychologie!

Doporučujeme

Načíst další články