Elie Saab představil kolekci šatů inspirovanou seriálem Hra o trůny

2. srpna 2017 • 06:00
Fotografie • Foto: internal

Libanonský návrhář Elie Saab je známý tím, že navrhuje překrásné šaty jako pro princezny. Jeho aktuální haute couture kolekce pro podzim a zimu 2017/2018 byla však inspirovaná přímo královnami. A nezapře v sobě ani nejslavnější seriál současnosti. 

Zima se blíží... chtělo by se zvolat při pohledu na modely, které v červenci představil designér Elie Saab v rámci pařížského haute couture fashion weeku. Modelky oděné v majestátních róbách inspirovaných středověkou elegancí svými šaty podle návrháře vyprávěly příběh o padlých králích a věčné vládě statečných královen. Teprve nyní, když odstartovala sedmá série seriálu Hra o trůny, ale dostává přehlídka ten správný kontext. 

Jednotlivé modely totiž vypadají, že nebyly inspirovány ledajakými královnami, ale především silnými a bojovnými hrdinkami ze seriálu Hra o trůny. Ať už je to prohnaná Cersei Lannister, která ve finále poslední série usedla na pověstný Železný trůn, nebo stříbrovlasá Daenerys Targaryen, jež se snaží zkrotit své draky, obě dvě a i další ženské postavy seriálu si v současné pop kultuře získávají čím dál větší vliv, a tak není divu, že pronikají i do módy. 3581315:gallery:true:true

Minimálně u Elieho Saaba je inspirace zjevná. Střihy oscilují mezi strukturovanými róbami se zvýrazněným pasem, který umocňuje zlatý pásek, a volnějšími a splývavými sukněmi. Některé mají navíc lodičkový výstřih evokující gotický styl, trumpetově rozšířené rukávysametové kápě či kožešinové peleríny.3581313:gallery:true:true

Sexy moderní šmrnc pro změnu dodávají některým modelům korzetové vršky na ramínka, vysoké rozparky na sukních, ultra hluboké výstřihy a kalhoty (namísto sukní) s odnímatelnou vlečkou.

Ve finále pařížské show předvedl Elie Saab svou další specialitu  luxusní svatební šaty s bohatou sukní zdobenou krajkou, jejíž struktura připomíná křídla vážek, a dlouhou vlečkou, jež pomáhaly nést dvě „dvorní dámy“.

Elie Saab haute couture podzim/zima 2017-2018 Elie Saab haute couture podzim/zima 2017-2018 Autor: Profimedia.cz

Ať už jste spíše fanynkou Hry o trůny nebo haute couture šatů, podívejte se do galerie na tu nádheru

Fotogalerie

8 fotografií

Podívejte se na trailer k poslední sérii Hry o trůny, která právě běží ve světové premiéře na HBO. 
Konečně trailer Hry o trůny: Poslední série bude plná epických bitev VIDEO youtube.com_HBO/bpž

Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy