Elie Saab představil kolekci šatů inspirovanou seriálem Hra o trůny | Ženy.cz
 


Elie Saab představil kolekci šatů inspirovanou seriálem Hra o trůny

2. srpna 2017 • 06:00
Fotografie • Foto: internal

Libanonský návrhář Elie Saab je známý tím, že navrhuje překrásné šaty jako pro princezny. Jeho aktuální haute couture kolekce pro podzim a zimu 2017/2018 byla však inspirovaná přímo královnami. A nezapře v sobě ani nejslavnější seriál současnosti. 

Zima se blíží... chtělo by se zvolat při pohledu na modely, které v červenci představil designér Elie Saab v rámci pařížského haute couture fashion weeku. Modelky oděné v majestátních róbách inspirovaných středověkou elegancí svými šaty podle návrháře vyprávěly příběh o padlých králích a věčné vládě statečných královen. Teprve nyní, když odstartovala sedmá série seriálu Hra o trůny, ale dostává přehlídka ten správný kontext. 

Jednotlivé modely totiž vypadají, že nebyly inspirovány ledajakými královnami, ale především silnými a bojovnými hrdinkami ze seriálu Hra o trůny. Ať už je to prohnaná Cersei Lannister, která ve finále poslední série usedla na pověstný Železný trůn, nebo stříbrovlasá Daenerys Targaryen, jež se snaží zkrotit své draky, obě dvě a i další ženské postavy seriálu si v současné pop kultuře získávají čím dál větší vliv, a tak není divu, že pronikají i do módy. 

Minimálně u Elieho Saaba je inspirace zjevná. Střihy oscilují mezi strukturovanými róbami se zvýrazněným pasem, který umocňuje zlatý pásek, a volnějšími a splývavými sukněmi. Některé mají navíc lodičkový výstřih evokující gotický styl, trumpetově rozšířené rukávysametové kápě či kožešinové peleríny.

Sexy moderní šmrnc pro změnu dodávají některým modelům korzetové vršky na ramínka, vysoké rozparky na sukních, ultra hluboké výstřihy a kalhoty (namísto sukní) s odnímatelnou vlečkou.

Ve finále pařížské show předvedl Elie Saab svou další specialitu  luxusní svatební šaty s bohatou sukní zdobenou krajkou, jejíž struktura připomíná křídla vážek, a dlouhou vlečkou, jež pomáhaly nést dvě „dvorní dámy“.

Elie Saab haute couture podzim/zima 2017-2018 Elie Saab haute couture podzim/zima 2017-2018 Autor: Profimedia.cz

Ať už jste spíše fanynkou Hry o trůny nebo haute couture šatů, podívejte se do galerie na tu nádheru

Fotogalerie

8 fotografií

Podívejte se na trailer k poslední sérii Hry o trůny, která právě běží ve světové premiéře na HBO. 
Konečně trailer Hry o trůny: Poslední série bude plná epických bitev VIDEO youtube.com_HBO/bpž

Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy