Konec čekání, je tu nové Twin Peaks! Jak vypadají jeho hrdinky dnes?

22. května 2017 • 15:11
Sheryl Lee jako Laura Palmer • Foto: Profimedia.cz

Městečko Twin Peaks... Kdybychom chtěli popsat kulturu 90. let deseti pojmy, které ji nejlépe vystihují, pak by nemohl chybět tento kultovní seriál. Tehdejší zjevení televizní tvorby se dnes večer vrací po 25 letech s novými díly a s novou zápletkou. A my už se nemůžeme dočkat! 

Divácký úspěch a kult Městečka Twin Peaks spočíval v dosud nevídané kombinaci žánrů – mysteriózního thrilleru se surreálnými výjevy, bizarní komedie a soap opery (vzpomeňte na ty nekonečné dialogy o lásce). Byl to zábavný, šokující a absolutně nepředvídatelný miš maš postaviček a motivů, které spojovala hlavní dějová linka a především otázka: Kdo zavraždil Lauru Palmer, místní studentku a královnu krásy? 

Když se dnes díváme na epizody Městečka Twin Peaks z roku 1990, nutno říct, že návrat tohoto kultu přichází ve správný čas. Kdy jindy by mohla zaujmout generaci mileniálů postava Dalea Coopera, uhlazeného, superinteligentního agenta FBI s mimořádnými analytickými schopnostmi a se slabostí pro dobrou černou kávu, třešňové koláče a přírodní krásy?

Případ řeší zvláštní agent Dale Cooper, milovník kávy a koláčů Případ řeší zvláštní agent Dale Cooper, milovník kávy a koláčů Autor: Profimedia.cz

Režisér David Lynch do svého veledíla navíc obsadil řadu výrazných ženských postav, které i teď, po 25 letech, mohou udávat styl. Ať už je to Audrey Horne (Sherilyn Fenn), Shelly Johnson (Mädchen Amick) nebo Donna Hayward (Lara Flynn Boyle) – všechny jsou v podstatě předobrazem současných beauty trendů: Nosí výrazné obočí, jemnou tvářenku, červenou rtěnku a přirozeně bohatou hřívu. I z tohoto pohledu je tedy načasování skvělé. 3448861:gallery:true:true

Otázkou samozřejmě je, jak bude vypadat obsazení nových dílu. Davidu Lynchovi se prý podařilo dát dohromady 39 z původních herců, nicméně objeví se i zcela nové hvězdy: Naomi Watts, Laura Dern, která si zahrála v Sedmilhářkách, nebo třeba Amanda Seyfried

Z těch původních by neměli chybět pochopitelně Kyle MacLachlan jako agent Cooper (známý také ze seriálů Sex ve městě a Zoufalé manželky), dále překvapivě Sheryl Lee, která hrála mrtvou Lauru Palmer, a idol 90. let Mädchen Amick, jež ztvárnila sexy servírku Shelly. Nevrátí se postava Donny Hayward, jejíž představitelka Lara Flynn Boyle, kdysi jedna z nejpůvabnějších hereček, podlehla svodu plastických zákroků a dnes je doslova k nepoznání. Ostatně, podívejte se do galerie, jak vypadaly herečky z Twin Peaks tehdy a jak dnes:

Fotogalerie

11 fotografií

Twin Peaks – The Return ... startuje na obrazovkách HBO dnes ve 22 hodin (4 díly už jsou k dispozici na HBO Go). Celkem se můžeme těšit na 18 epizod pod vedením režiséra Davida Lynche a scénáristy Marka Frosta.

Podívejte se na teaser k novým epizodám:
Twin Peaks VIDEO Showtime

Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy