Konec čekání, je tu nové Twin Peaks! Jak vypadají jeho hrdinky dnes?

Městečko Twin Peaks... Kdybychom chtěli popsat kulturu 90. let deseti pojmy, které ji nejlépe vystihují, pak by nemohl chybět tento kultovní seriál. Tehdejší zjevení televizní tvorby se dnes večer vrací po 25 letech s novými díly a s novou zápletkou. A my už se nemůžeme dočkat! 

Divácký úspěch a kult Městečka Twin Peaks spočíval v dosud nevídané kombinaci žánrů – mysteriózního thrilleru se surreálnými výjevy, bizarní komedie a soap opery (vzpomeňte na ty nekonečné dialogy o lásce). Byl to zábavný, šokující a absolutně nepředvídatelný miš maš postaviček a motivů, které spojovala hlavní dějová linka a především otázka: Kdo zavraždil Lauru Palmer, místní studentku a královnu krásy?

Když se dnes díváme na epizody Městečka Twin Peaks z roku 1990, nutno říct, že návrat tohoto kultu přichází ve správný čas. Kdy jindy by mohla zaujmout generaci mileniálů postava Dalea Coopera, uhlazeného, superinteligentního agenta FBI s mimořádnými analytickými schopnostmi a se slabostí pro dobrou černou kávu, třešňové koláče a přírodní krásy?

Režisér David Lynch do svého veledíla navíc obsadil řadu výrazných ženských postav, které i teď, po 25 letech, mohou udávat styl. Ať už je to Audrey Horne (Sherilyn Fenn), Shelly Johnson (Mädchen Amick) nebo Donna Hayward (Lara Flynn Boyle) – všechny jsou v podstatě předobrazem současných beauty trendů: Nosí výrazné obočí, jemnou tvářenku, červenou rtěnku a přirozeně bohatou hřívu. I z tohoto pohledu je tedy načasování skvělé.

Otázkou samozřejmě je, jak bude vypadat obsazení nových dílu. Davidu Lynchovi se prý podařilo dát dohromady 39 z původních herců, nicméně objeví se i zcela nové hvězdy: Naomi Watts, Laura Dern, která si zahrála v Sedmilhářkách, nebo třeba Amanda Seyfried.

... startuje na obrazovkách HBO dnes ve 22 hodin (4 díly už jsou k dispozici na HBO Go). Celkem se můžeme těšit na 18 epizod pod vedením režiséra Davida Lynche a scénáristy Marka Frosta.
Twin Peaks – The Return

Podívejte se na teaser k novým epizodám: