Calvin Klein konečně sází na reálné ženy! Hvězdou je třiasedmdesátiletá modelka!

21. dubna 2017

Poté, co loni převzal otěže značky Calvin Klein Raf Simons, bylo jasné, že se budou dít změny. A také se dějí – v nové kampani dámského spodního prádla, kterou značka představila tento týden, boří předsudky herečky ve věku od 18 do 73 let. 

Kampaně na spodní prádlo značky Calvin Klein patří k legendám módního průmyslu. Stačí vzpomenout na rok 1992 a mladičkou Kate Moss v objetí Marka Wahlberga. Tento ikonický vizuál se nakonec udržel přes dvacet let, jen namísto Kate a Marka nastoupily hvězdičky současné instagramové popkultury: zpěvák Justin Bieber nebo třeba Kendall Jenner, topmodelka z klanu Kardashians.

Zajímavostí je, že ani čtyřiasedmdesátiletý zakladatel značky Calvin Klein (prodal ji v roce 2002) nebyl s touto volbou zcela smířený. V jednom z rozhovorů otevřeně řekl, že Kendall Jenner dostala zakázku především díky počtu fanoušků na sociálních sítích, nemyslí si ale, že by právě ona ztělesňovala nadčasového ducha značky.

V loňském roce však došlo u Calvina Kleina k výraznému posunu, když na židli kreativního ředitele usedl Belgičan Raf Simons (poté, co opustil módní dům Dior). Ten nyní zodpovídá i za podobu kampaní spodního prádla a je to znát. 

Nový přístup 

Při natáčení nového spotu se totiž za kameru postavila režisérka Sofia Coppola, což samo o sobě slibuje citlivý a jemný přístup. Sama si také vybírala hlavní aktérky minutového spotu: Asi nejznámější tváří je herečka Kirsten Dunst, se kterou režisérka spolupracovala na filmech Smrt panen a Marie Antoinetta. Tu doplňují méně známé herečky Rashida Jones, Laura Harrier, Nathalie Love, Chase Sui Wonders (neteř návrhářky Anny Sui) a také osmnáctiletá Maya Thurman-Hawke (ano, dcera Umy a Ethana).

Důvodem, proč se teď o nové kampani všude mluví, je ovšem hlavní hvězda spotu – třiasedmdesátiletá modelka a herečka Lauren Hutton, která se sice objeví až na konci, ale je nositelkou poselství, že věk nehraje žádnou roli, pokud jde o stylové spodní prádlo.

Výsledek? Celý spot působí vkusně, radostně až snově a přitom víc autenticky a přirozeně. Ostatně, podívejte se na něj.

Mimochodem, pro Lauren Hutton je to další combeckový moment kariéry – už loni na podzim okouzlila na přehlídce značky Bottega Veneta pro jaro / léto 2017.

Lauren Hutton na přehlídce Bottega VenetaLauren Hutton na přehlídce Bottega VenetaAutor: Profimedia.cz

Jdi na homepageZpět na začátek
Další příběhy