6 důvodů, proč jsou mini kabelky lepší než velké tašky | Ženy.cz
 


6 důvodů, proč jsou mini kabelky lepší než velké tašky

17. května 2017 • 06:00
 • Mini kabelka  vejdou se do ní sotva peněženka, mobil, kapesníčky a rtěnka. Přesto je jedním z nejpraktičtějších módních doplňků ze všech. Nevěříte? 

  Máme pro vás 6 důvodů a 25 kabelek, které vás o přesvědčí, že minimálně jednu mini kabelku potřebujete i vy.

 • Nesklouzávají z ramena

  Malé kabelky, tzv. crossbody, mívají praktický popruh, řemínek nebo trendy řetízek, díky němuž se dají nosit přes rameno, ale i křížem. To oceníte zejména ve chvílích, kdy máte obě ruce plné jiných tašek nebo když tlačíte kočárek a klasická kabelka přes rameno sklouzává průměrně každých pět sekund.

  Jessica Alba je velkou fanynkou crossbody kabelek Jessica Alba je velkou fanynkou crossbody kabelek Autor: Pinterest.com

 • Lépe v nich udržíte pořádek

  Do mini kabelky se toho moc nevejde. Což může znít jako nevýhoda, na druhou stranu, když toho do ní moc nenarvete, pak se z ní nemůže stát ani bezedná černá díra, která co pohltí, to už nevydá (anebo vydá, za půl roku a bude to s největší pravděpodobností zmačkané, počmárané propiskou, oleptané rtěnkou a navrch ještě obalené drobky).

  Rihanna s crossbody kabelkou Céline Rihanna s crossbody kabelkou Céline Autor: Pinterest.com

 • Mohou být bezpečnější

  Messenger kabelka je bezpečnější (tedy pokud ji nosíte křížem). Jen těžko by vám ji mohl někdo jen tak sebrat, když mu v tom bráníte vlastním tělem. Navíc ji máte stále před očima a ještě ji můžete stylově přidržovat rukou. Skvělé kombo pak tvoří třeba s batohem – do kabelky dáte cenné a životně důležité věci jako mobil, peněženku a klíče a knihu, svačinu, oblečení na cvičení či nákup strčíte do batohu. 

  Ikonická mini kabelka YSL Ikonická mini kabelka YSL Autor: Pinterest.com

 • Můžete s nimi tančit

  Mini kabelka vás netíží! Logicky se toho do ní vejde méně a přestože ji nosíte přes rameno, není to pro vaše záda taková zátěž. A co víc, dává vám pocit svobody – je úplně jedno, jak se večer vyvine a jestli skončíte na tanečním parketu. S mini kabelkou můžete v klidu i tančit.

  Chiara Ferragni s kabelkou Céline Chiara Ferragni s kabelkou Céline Autor: Pinterest.com

 • Stojí méně peněz

  Mini kabelka tolik nestojí. Pokud zatoužíte po kousku luxusní značky, jejíž modely začínají na tisících EUR, u mini kabelky máte pořád šanci, že se bude pohybovat v řádu stovek. Navíc si koupí menšího a dostupnějšího modelu můžete ověřit kvalitu a trvanlivost materiálů, než se rozhodnete investovat do větší tašky. 

  Ikonická kabelka Dionysus od Gucci Ikonická kabelka Dionysus od Gucci Autor: Pinterest.com

 • Jsou hravé a trendy

  S mini kabelkou se můžete odvázat! Pokud jste jinak spíš minimalistický typ a potrpíte si na tlumené barvy, mini kabelka je příležitost, jak vyzkoušet všechny ty aktuální jarní trendy, které hýří barvami, bambulkami a nejrůznějšími střapci.

  Pokud už mini kabelku máte, můžete jí dodat skvělý face lift v podobě nového popruhu. Výrazné, vyšívané a různě zdobené popruhy jsou totiž natolik trendy, že je některé značky prodávají i zvlášť (například Rebecca Minkoff nebo Kate Spade New York). V kurzu jsou také slaměné kabelky nebo hravé modely evokující léto. 

  Slaměná kabelka s barevnými střapci je velkým trendem Slaměná kabelka s barevnými střapci je velkým trendem Autor: Pinterest.com

  Zajímá vás lokální móda? Originální kabelky přes rameno seženete třeba u značky Pepieta. Podívejte se na video.
  Česká móda: Kabelky, které vypráví příběh a dávají věcem nový život

Autor:Ženy.cz
Jdi na homepageZpět na začátek

Horoskopy