5 chyb, které děláme při výběru plavek. Jak najít ty správné?

1. června 2017 • 06:00
 • 5 chyb, které děláme při výběru plavek. Jak najít ty správné?

  Také každé jaro sníte, jak si letos vyberete plavky, ve kterých se na pláži budete cítit jako hvězda? Zadržte a nejprve zjistěte, proč vám ty loňské nebo předloňské vlastně tolik nesluší. A při nákupu nových se rozhodně vyvarujte těchto chyb. 

 • Nakupujete sama

  Je dobré mít při jakémkoli nákupu oblečení s sebou ještě jeden pár nezaujatých očí, nicméně u plavek to platí dvojnásob. Na své tělo v bikinách máme totiž tendenci pohlížet příliš kriticky, navíc často saháme po těch samých kouscích. Proto chystáte-li nákup plavek, vezměte s sebou také svou dobrou kamarádku a vyzvěte ji, ať vám klidně do kabinky nosí různé styly a ať vás také v každém modelu vyfotí. Těžko se vám pak stane, že budete vybírat impulzivně nebo že odejdete naštvaná s prázdnou. 

  Jak si vybrat plavky? Jak si vybrat plavky? Autor: Instagram @tasminkiini
 • Řídíte se velikostí na cedulce

  Tohle zní jako jasná věc, jenže řada z nás nakupuje i na internetu anebo má jinou velikost "nahoře" a jinou "dole". V tomto případě je lepší zaměřit se na značky, které umožňují koupit si vrchní i spodní díl plavek odděleně. A mimochodem, téměř každá žena má svou vysněnou velikost a nad ní nechce jít. A každá módní značka má trochu jinou představu, co je velikost S, M nebo L (například ty americké sázejí na tzv. vanity sizing, což znamená, že velikost S u nich může být větší než u evropských značek  zkrátka aby vám udělali radost a vy jste si produkt spíše koupila). Proto se nenechávejte "svázat" velikostmi, ale řiďte se tím, jak vám plavky doopravdy sedí a jak jsou pohodlné. 

  Jak si vybrat plavky? Jak si vybrat plavky? Autor: Instagram @triangl
 • Příliš se snažíte zakrýt zadek

  Zní to logicky – velký zadek je potřeba zakrýt. Ale pozor na to! Spořejší střihy vám překvapivě mohou vykouzlit štíhlejší siluetu. "Také jsem byla zvyklá odpírat si plavky s větším prostřihem na pozadí, protože mám celulitidu, ale co je komu do toho? Módní firmy si možná myslí, že plus size holky nebudou kupovat zavazovací bikiny, ale já osobně je preferuju, protože jsou flexibilní a můžu si je uvázat tak, aby se mi nezařezávaly do boků," řekla topmodelka Ashley Graham magazínu Glamour. Stále si nejste jistá? Sáhněte po plavkách s kontrastním lemováním, které mají rovněž opticky zeštíhlující efekt, popřípadě vsaďte na kombo barevný top a černý spodní díl.

  Ashley Graham ve svých oblíbených bikinách VIDEO Instagram @theashleygraham
 • Podceňujete vrchní díl

  Také byste bez podprsenky neopustila byt, ale jakmile dojde na výběr plavek, klidně si vyberete vrchní díl, ve kterém chybí jakákoli podpora? Tou by měly být různé výztuže, které mohou být buď součástí plavek, nebo si je můžete pořídit dodatečně (pokud vaše bikiny umožňují jejich výměnu). Vybírejte horní díl plavek tak, aby jeho výztuž byla dostatečná, ale neodstávala, a abyste mohla zároveň pohodlně plavat (protože o to tu jde v první řadě, ne?). Jak to zjistit? Stylisté doporučují udělat v kabince několik výskoků, tak poznáte, jestli plavky zůstávají na svém místě. 

  Tip: Podprsenková revoluce je tu! Nezapomeňte, že odstartoval měsíc Podprsenkové revoluce, který vrcholí víkendem od 9. do 11. června, kdy budete mít možnost nakoupit podprsenky se slevou až 25 % a s dárkem od firmy Dermacol z řady Enja Body Love Program v hodnotě 269 Kč. Více informací o této akci se dozvíte na www.bleskprozeny.cz a v tištěném Blesku pro ženy.

  Jak si vybrat plavky? Jak si vybrat plavky? Autor: Instagram @zimmerman
 • Zatracujete jednodílné kousky

  Myslíte si, že jednodílné plavky jsou jen pro starší ročníky? Chyba! Je to velký trend letošního roku. Právě tento střih plavek vám může prokázat největší službu. Jasně, příliš se v nich neopálíte, na druhou stranu jsou nejspolehlivější (při skotačení ve vodě vám jen tak neodplavou) a pokud vsadíte na současný trend jednodílných "high-leg" plavek (říká se jim také bay-kini, podle seriálu Baywatch), krásně si jimi prodloužíte nohy. 

  Jak si vybrat plavky? Jak si vybrat plavky? Autor: Instagram @seafollyaustralia

Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy