Nafouklé břicho i faldíky: Jak se jich jednou provždy zbavit?

23. listopadu 2018 • 06:00
 • Nafouklé břicho i faldíky: Jak se jich jednou provždy zbavit?

  Toužíte po břišních partiích plochých jako žehlicí prkno? Máme pro vás hubnoucí triky pro každý typ tukového faldíku!

  Nafouklé břicho

  Nejenže v těsné sukni nevypadá právě ideálně, ale navíc vám často znepříjemňuje život. A je neklamným znakem toho, že se vaše zažívání trochu zadrhává…

  * Problémy tohoto druhu někdy mívají na svědomí lepek, alkohol, droždí nebo mléčné výrobky. Zkuste vypozorovat, která potravina způsobuje trable právě vám – postupně vyřaďte jednotlivé položky ze seznamu svého jídelníčku na 14 dní a pozorujte, jaký to má na vás vliv.

  * Zkuste se vyhnout dezertu v podobě ovoce po jídle, může to totiž zčásti přispívat k pocitu nafouklého břicha.

  * Přizvěte si na pomoc zdraví prospěšné bakterie. Načerpáte je z kefíru, neslazeného jogurtu nebo probiotických doplňků.

  * Poraďte se s lékařem nebo výživovým poradcem. Dlouhodobě nafouklé bříško může být signálem, že trpíte zánětem trávicího ústrojí, potravinovou alergií nebo intolerancí určité potraviny.

 • Poporodní bříško

  Vrátit bříško znovu do formy může být pro novopečené maminky během na dlouhou trať. V tomto případě se nevyplatí nic uspěchat.

  * Obstarejte si přísun „dobrých tuků“, které vám pomůžou ustálit vaši náladu a cítit se klidně a vyrovnaně – to vám usnadní cestu zpátky k vašim původním křivkám. Zařaďte do jídelníčku hrst oříšků, avokádo, lososa, sardinky nebo panenský olivový olej.

  * Dbejte na přísun bílkovin 4x denně, udržíte si tak stabilní hladinu cukru v krvi a podpoříte spalování tuků. Vybírejte si kvalitní zdroje bílkovin, jako je libové maso, cizrna nebo netučný sýr.

  * Nejméně prvních šest týdnů své břišní svaly nechte odpočívat, a i pak začínejte s cvičením jen velmi pozvolna. Když budete mít nějaké pochyby, raději se o cvičení poraďte se svým lékařem.

 • Tukový polštář na pupíku

  Řítí se na vás lavina povinností a vy nevíte, kam dřív skočit? Při stresu se do těla vylučuje hormon kortizol, který podporuje vznik tukové pneumatiky kolem středu těla.

  * Poslechněte babskou radu a před spaním si dejte sklenici teplého mléka. Obsahuje totiž látku zvanou tryptofan, která vám pomůže s usínáním. Pokud jde o snížení hladiny kortizolu a pozitivní vliv na vaši štíhlou linii, vyplatí se jít na kutě co nejdříve (už kolem deváté večer). Hodiny spánku před půlnocí jsou v tomto ohledu nejblahodárnější.

  * Do jídelníčku zařaďte co nejvíce listové zeleniny, která je nabitá minerály, které vám pomůžou snížit hladinu stresu.

  * Co se týče pohybu, vyberte si třeba jógu, tai-či nebo chůzi – zkrátka takový druh sportu, který vám kromě spálených kalorií přinese i pozitivní vliv na vaši psychiku.

 • Miniaturní faldík

  Začíná vám na spodní straně bříška rašit tukový faldík? Většinou to ukazuje na špatné držení těla, nedostatek pohybu a uspěchaný životní styl.

  * Vsaďte na sporty, které zlepšují držení těla, a pravidelně je střídejte, abyste procvičili celé tělo – ideální je kterýkoli druh tance, plavání nebo cvičení na gymnastickém míči. Zařaďte i cviky na záda, když se ponesete vzpřímeně, drobné nedostatky v břišních partiích budou méně výrazné.

  * Zamyslete se nad svým jídelníčkem a snižte příjem cukru, nasycených tuků a bílé mouky. Až zasednete ke stolu, vyhraďte si na jídlo dostatek času a dostatečně rozkousejte každé sousto. Po jídle zhltnutém ve spěchu se totiž můžou v žaludku tvořit bubliny vzduchu, které zvýrazní nafouklý vzhled.

 • Postava typu jablko

  Pokud máte kila navíc, vaše zakulacené břišní partie jsou pravděpodobně součástí postavy typu „jablko“. I s tím se dá něco udělat!

  * Z jídelníčku pokud možno vyškrtněte i bílou mouku, bílý chleba, sladkosti a alkohol. Dejte vale instantním či předpřipraveným jídlům. Obsahují totiž toxiny, kvůli nimž vaše tukové buňky nabobtnávají do větších rozměrů.

  * Podle několika různých studií může být přibývání tuku na břiše spojené s konzumací červeného masa. Proto vsaďte raději na libové bílkoviny v podobě ryby, krocana a kuřecího masa bez kůžičky.

  * Proveďte revizi obsahu svojí ledničky a spíže a zařaďte tam více celozrnného pečiva, ovoce, zeleniny a v umírněné míře i oříšků a semínek.

Autor: Ilona Laužanská
Jdi na homepage Zpět na začátek