Bronzová nadlouho: 3 tipy, jak prodloužit opálení | Ženy.cz
 

Bronzová nadlouho: 3 tipy, jak prodloužit opálení

30. května 2018
• Foto: Antony Sastre on Unsplash

Je to až nespravedlivé – získat krásně bronzovou barvu trvá tak dlouho a pak je velmi rychlé o ni přijít. Naštěstí však existují způsoby, jak si hnědou pokožku udržet co nejdéle.

1.           CHYTRÉ SPRCHOVÁNÍ

Péče o letní pokožku začíná už při mytí. Dobře volte teplotu vody, protože příliš horká sprcha pokožku vysušuje a dehydrovaná kůže rychleji ztrácí pigment. Na sprchování proto doporučujeme vlažnou nebo mírně teplou vodou a místo klasických mýdel nebo sprchových gelů raději sáhněte po přípravcích, které už přímo při mytí o pokožku pečují a vyživují ji. Ideální jsou k tomu sprchové oleje nebo pečující pěny, které pokožku zanechají hladkou, hebkou a hydratovanou. 

Naše tipy: Sprchový olej Natural Oil, NIVEA, 100 Kč a Pečující sprchová pěna Malina & Rebarbora, NIVEA, 90 Kč

2.           PEELING ANO, ALE…

Na to, zda na opálenou kůži používat brusné přípravky jsou dva názory. Jeden tvrdí, že když se odstraní odumřelé buňky, barva lépe vynikne, druhý zase, že přílišným broušením kůže zbledne. My stojíme ve středu. Peelingy používat, ale jemně a ne příliš často, ideální to je jednou týdně a zaměřit se hlavně na místa, kde je kůže nejsušší – na loktech, kotnících a kolenou. Důležité však je, aby peeling, který používáte, pokožku také dobře hydratoval nebo hned po něm pokožku ošetřete vysoce hydratační tělovou péčí – vynikající je ještě dlouho po dovolené používat tělová mléka po opalování, která obsahují například aloe vera a složky prodlužující opálení.

Náš tipy: Pečující sprchový krém a peeling, NIVEA, 200 ml, 100 Kč; Mléko po opalování prodlužující opálení, NIVEA, 200 ml, 200 Kč; Tělové mléko Aloe & Hydration, NIVEA, 250 ml, 140 Kč

3.           HYDRATUJTE A ZVÝRAZNĚTE BARVU

I když používáte při mytí vyživující přípravky, přesto pokožku doporučujeme ještě natírat hydratačními přípravky, které zamezí jejich vysoušení a udrží je hladké a vláčné. Skvělé jsou k tomu přípravky, které kromě hydratace obsahují také jemné samoopalovací složky, které dodávají postupné opálení. Proč je používat, když opálení jste? Díky nim totiž vaše opálená barva získá ještě na sytosti – krásně se zvýrazní a vynikne. Výhodou je, že si intenzitu tónu můžete sami korigovat.

Náš tip: Tónovací tělové mléko Sun-Kissed Radiance, NIVEA, 400 ml, 200 Kč

Fotogalerie

7 fotografií

Autor: komerční prezentace
Jdi na homepage Zpět na začátek

Jak zhubnout

Partie Za jaký čas Kolik kg Jakým způsobem Jak zhubnout za týden Jak zhubnout za měsíc Břicho Zadek Stehna Boky Nohy Paže

V našem speciálu najdete vše, ať potřebujete zhubnout 5 kg, 8 kg, 10 kg nebo 20 kg. Všechny tipy jsou připravené ve spolupráci s odborníky. Víme, jak na ploché břicho, známe nejlepší cviky na zadek a stehna. Hubněte běháním, chůzí, plaváním, sexem nebo bez cvičení. Speciální tipy jak zhubnout po porodu. Komu pomůže Atkinsonova dieta, keto dieta, Dukanova dieta, pětifaktorová dieta a jaká jsou jejich úskalí? Jak na celulitidu, zdravý jídelníček a další tipy. Vypočítejte si své BMI. S námi zhubnete zdravě a napořád!