Barevné mlsání: Cupcakes s borůvkovou náplní a jedlými květy! | Ženy.cz
 

Barevné mlsání: Cupcakes s borůvkovou náplní a jedlými květy!

10. května 2018
Barevné mlsání: Cupcakes s borůvkovou náplní a jedlými květy!
Cupcakes s borůvkovým srdcem • Foto: Johana Střížková

Čas od času si všichni musíme trochu zahřešit. Vyzkoušejte o víkendu třeba hravé cupcakes s borůvkovou náplní a ozdobte je jedlými květy. 

CUPCAKES S BORŮVKOVÝM SRDCEM 

12 cupcakes

Příprava: 50 minut + 20 minut tuhnutí + 20 minut pečení

Suroviny: 125 g másla pokojové teploty, 150 g krupicového cukru, 1 vanilkový lusk, 2 vejce, 200 g polohrubé mouky, 1 lžička prášku do pečiva a 100 ml mléka 

Borůvkový rozvar: 250 g mražených borůvek, 50 g krupicového cukru, 1 lžička kukuřičného škrobu 

Krém: 125 g změklého másla, 160 g žervé, 200 g moučkového cukru, 1 lžíce borůvkového rozvaru (viz recept)

Postup:

1. Máslo utřete s cukrem a vanilkovými semínky dohladka. Postupně do másla zašlehejte vejce a nakonec mouku předem promíchanou s práškem do pečiva. Nakonec do těsta vmíchejte mléko. Těsto rozdělte do 12 větších košíčků na muffiny a při 170 °C pečte v troubě 15–20 minut. 

2. Borůvky nasypte do malého kastrolu, přidejte cukr a 100 ml vody. Společně povařte asi 5 minut. Poté prošlehejte škrob se 100 ml studené vody a vlijte k borůvkám. Dál vařte a míchejte, až vznikne hustý krém. Poté nechte zchladnout.

3. Připravte krém: máslo krátce v robotu třete, poté k němu přidejte žervé a moučkový cukr a po několika minutách tření ještě borůvkový rozvar – množství můžete zvýšit, abyste dosáhli kýžené barvy. Krém přendejte do zdobicího sáčku se špičkou a nechte v ledničce krátce zatuhnout. 

4. Do upečených a vychladlých korpusů vydlabejte lžičkou prohlubně a naplňte je borůvkovým rozvarem. Cupcakes ozdobte krémem a jedlými květy. Před podáváním dejte vychladit do ledničky. 

Tip: Všechny květy, které použijete na dekoraci dezertů, musí být jedlé a chemicky neošetřené. 

Cupcakes s borůvkovým srdcemCupcakes s borůvkovým srdcemAutor: Johana Střížková

 

Autor: Iva Jakešová
Jdi na homepageZpět na začátek

Jak zhubnout

Partie Za jaký čas Kolik kg Jakým způsobem Jak zhubnout za týden Jak zhubnout za měsíc Břicho Zadek Stehna Boky Nohy Paže

V našem speciálu najdete vše, ať potřebujete zhubnout 5 kg, 8 kg, 10 kg nebo 20 kg. Všechny tipy jsou připravené ve spolupráci s odborníky. Víme, jak na ploché břicho, známe nejlepší cviky na zadek a stehna. Hubněte běháním, chůzí, plaváním, sexem nebo bez cvičení. Speciální tipy jak zhubnout po porodu. Komu pomůže Atkinsonova dieta, keto dieta, Dukanova dieta, pětifaktorová dieta a jaká jsou jejich úskalí? Jak na celulitidu, zdravý jídelníček a další tipy. Vypočítejte si své BMI. S námi zhubnete zdravě a napořád!