Zdroj: iStock.com

Jak nepřibírat na home office? Poradí Petr Havlíček

Home office. Pro mnohé z nás kolotoč povinností, jako jsou práce, on-line škola, uvařit... a tak se mnohdy stane, že za celé dlouhé dopoledne se pořádně nenajíme, pak přijde oběd a po něm únava. A tak jen pouhá představa, že by si teď měl člověk doma zacvičit, ho vyčerpá a pošle rychle na pohovku k seriálu. Jaké jednoduché tipy má výživový poradce Petr Havlíček na to, jak přežít home office bez kil navíc? 

Karanténa a nejistota v současné situaci s sebou nesou psychickou zátěž. Nejen to, že jsme najednou všichni více doma, děti se musí učit a rodiče jim pomáhat, vařit a mnohdy vymýšlet i zábavu. K tomu se přidává i nejistota, co bude a jak dlouho to bude trvat. A běžné věci, které nám dělaly radost, jako třeba setkání s přáteli, týden na horách nebo večer v restauraci, jsou najednou nedostupné. „Bohužel, v tento moment jsou pro spoustu lidí jedinou možností, jak z toho všeho uniknout a udělat si ty dny trochu hezčí, alkohol a jídlo,“ vysvětluje Petr Havlíček a dodává, že se v takových případech v drtivé většině případů nebude jednat o žádnou zdravou stravu.

Takové jídlo možná v první chvíli potěší chuťové pohárky, pravděpodobně po něm ale rychle nastane hlad nebo chuť na něco dalšího. Podobně alkohol možná na nějakou chvíli přinese úlevu a člověk i lépe usne, není ale potřeba dodávat, že jako řešení psychických obtíží jde spíš o špatného pána než dobrého sluhu.

Petr Havlíček přichází s pár tipy, které můžete poměrně jednoduše zařadit do svého životního stylu. Které to jsou, uvidíte v úvodním videu.

Další zdravé tipy najdete v pořadu Mall.tv Rozum v troubě.