Příznaky, které nepřehllížejte! Mohou být známkami leukémie! | Ženy.cz
 


Příznaky, které nepřehllížejte! Mohou být známkami leukémie!

12. října 2017 • 06:00
Příznaky, které nepřehllížejte! Mohou být známkami leukémie!
Dívenka s leukémií. • Foto: YouTube

Mohou to být obyčejné známky únavy, stresu nebo špatného stravování. Mohou ale také znamenat vážné onemocnění, obzvláště, když se vyskytnou současně. Které příznaky byste neměli brát na lehkou váhu?

-->

Leukémie je nádorové onemocnění krvetvorby, které se vyznačuje zmnožením bílých krvinek, jež jsou nezralé a neplní svou funkci. Nádorovým onemocněním ročně v ČR onemocní na 300 dětí, 30 procent z nich napadne právě leukémie.

Chronická lymfatická leukémie je jejím nejčastějším druhem. Vzniká bujením a hromaděním zralých bílých krvinek (lymfocytů), konkrétně B-lymfocytů, a to především v uzlinách, slezině, játrech a kostní dřeni. Tělo má v důsledku leukémie čím dál tím méně krevních destiček. Objevují se četné modřiny a i ty nejmenší rány dlouho krvácejí a špatně a zdlouhavě se hojí.

Nejčastější příznaky leukémie byste neměli brát na lehkou váhu. Jsou to: slabost, únava, malátnost, nechutenství, úbytek váhy, pocení zejména v noci, zvýšená teplota, opakující se infekce, zvětšené uzliny, slezina či játra, bolesti břicha, průjmy, duření příušních a slzných žláz.

Na videu se dozvíte podrobnosti o této zákeřné nemoci a seznámíte se s dívenkou, kterou do jejích 12 let choroba napadla třikrát. V nemocnici strávila spoustu času a potkala se s mnoha pacienty, k nimž byl osud podobně krutý jako k ní.

VIDEO NAJDETE ZDE. STAČÍ KLIKNOUT>>

Autor: red
Klíčová slova:  fun
Jdi na homepageZpět na začátek

Horoskopy