Příznaky, které nepřehllížejte! Mohou být známkami leukémie!

12. října 2017 • 06:00
Dívenka s leukémií.
Dívenka s leukémií. • Foto: YouTube

Mohou to být obyčejné známky únavy, stresu nebo špatného stravování. Mohou ale také znamenat vážné onemocnění, obzvláště, když se vyskytnou současně. Které příznaky byste neměli brát na lehkou váhu?

Leukémie je nádorové onemocnění krvetvorby, které se vyznačuje zmnožením bílých krvinek, jež jsou nezralé a neplní svou funkci. Nádorovým onemocněním ročně v ČR onemocní na 300 dětí, 30 procent z nich napadne právě leukémie.

Chronická lymfatická leukémie je jejím nejčastějším druhem. Vzniká bujením a hromaděním zralých bílých krvinek (lymfocytů), konkrétně B-lymfocytů, a to především v uzlinách, slezině, játrech a kostní dřeni. Tělo má v důsledku leukémie čím dál tím méně krevních destiček. Objevují se četné modřiny a i ty nejmenší rány dlouho krvácejí a špatně a zdlouhavě se hojí.

Nejčastější příznaky leukémie byste neměli brát na lehkou váhu. Jsou to: slabost, únava, malátnost, nechutenství, úbytek váhy, pocení zejména v noci, zvýšená teplota, opakující se infekce, zvětšené uzliny, slezina či játra, bolesti břicha, průjmy, duření příušních a slzných žláz.

Na videu se dozvíte podrobnosti o této zákeřné nemoci a seznámíte se s dívenkou, kterou do jejích 12 let choroba napadla třikrát. V nemocnici strávila spoustu času a potkala se s mnoha pacienty, k nimž byl osud podobně krutý jako k ní.

VIDEO NAJDETE ZDE. STAČÍ KLIKNOUT>>

Autor: red
Klíčová slova:  fun
Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy