Muž po vyčerpávajícím sexu oslepl na jedno oko.

Muž po vyčerpávajícím sexu oslepl na jedno oko. Zdroj: Profimedia.cz - ilustrace

Při riskantním manévru při sexu málem oslepl. Co se stalo?

Můžete při sexu oslepnout? Devětadvacetiletému muži z Velké Británie se to stalo. Při sexu totiž provedl Valsalvův manévr a když se probral druhý den, zjistil, že vidí jenom na jedno oko. Co to vlastně je a jak se ro přihodilo?

Riskantní manévr, který může být při sexu velmi nebezpečný a provádí se většinou v lékařství při zalehnutí uší, udělal při orgasmu, aby posílil svůj intimní prožitek. Tohle ale ani za to nejsilnější vyvrcholení s hodnotou 2. stupně Richterovy škály nestálo.

Diagnóza byla nejistá. Pacient byl požádán, aby se vrátil za tři dny. Viděl ho jiný doktor, který ho vyzpovídal o jeho sexuálních aktivitách. Pacient uvedl, že měl vyčerpávající sexuální styk večer předtím, než se u něj projevily symptomy,“ uvedl British Medical Journal.

To vedlo k diagnóze postkoitální valsalvské retinopatie,“ uvádí se ve zprávě. Laicky řečeno se muži při manévru nezvratně poškodila sítnice. Myslete proto na své zdraví a při sexu nevyvádějte žádné psí kusy. Stačí klasická sexuální výdrž, aby nebyl po dvou minutách konec.

Nebezpečné je i provozovat sex na veřejnosti. Je to totiž trestné. Podívejte se, jak řádil tento pár pod bratislavským mostem:

Video placeholde