sex

sex Zdroj: shutterstock

Potřebujete nutně sex? Tohle jsou jasná znamení

To, že ženy na rozdíl od mužů perfektně zvládají období bez sexu, není tak docela pravda. I když dokážou překonat erotické touhy, nedostatek fyzického kontaktu s muži se projeví na jejich chování. Když žena nemá sex, chová se zcela jinak než dámy, které mají bohatý nebo alespoň průměrný milostný život. Deficit pohlavního styku se dokonce projevuje i na našem vzhledu. Pojďme se tedy podívat na nepříjemné důsledky života v celibátu.

Pokračování 2 / 9

Unavený výraz

Žena bez sexu vypadá unaveně. Příčinou je nedostatek přirozeného hormonu štěstí oxytocinu, který se uvolňuje do krve při orgasmu. To způsobuje poruchy spánku, tyto ženy se proto musí dlouhou dobu převalovat v posteli, dokud konečně neusnou.

Příčina vaší únavy může být naprosto banální.
Příčina vaší únavy může být naprosto banální. | Zdroj: Shutterstock.com

To, že se ženy dost nevydovádějí v posteli, má i další následek. Vypadají starší, než doopravdy jsou! Důvodem je, že kolagen produkovaný díky pravidelnému sexuálnímu styku dělá pokožku hladkou, až přímo hedvábnou. A to poctivým dámám chybí.

Pokračování 3 / 9

Starší vzhled

Čelo
Čelo | Zdroj: profimedia.cz

Pleť je jako zrcadlo duše. Jakmile není člověk dobře naladěn, dlouho vystavuje svůj organismus stresu a nemá žádné pozitivní sexuální vybití, tak se to časem podepíše na jeho pleti. Častěji trpí kožními záněty. Hormon progesteron, jehož produkce souvisí s četností sexu, totiž pomáhá omezovat akné.

Pokračování 4 / 9

Kožní problémy

...
... | Zdroj: shutterstock.com

Pokud začnete být nervózní a na své nejdražší štěkáte jako nevrlá fenečka, potom vězte, že i za tímto chováním se skrývá nedostatek sexu. Není se čemu divit, chybějí vám endorfiny, které pozitivně ovlivňují naše vnímání světa. Jen se rozhlédněte kolem, sexem omámené kamarádky vám připadají jako na drogách. Pokud nemáte stálého partnera, pořiďte si kamaráda alespoň ze sexshopu.

Pokračování 5 / 9

Nervozita

ženy, hádka, spor
ženy, hádka, spor | Zdroj: Shutterstock

Je to paradox, že se ženy mnohdy vymlouvají na bolest hlavy, když se jim nechce z nějakého důvodu milovat se s partnerem. Přitom právě tahle příjemná činnost nám od bolesti hlavy a také jiných problémů může spolehlivě pomoci. Oxytocin a estrogen totiž zmírňují bolest a dokážou ji i zcela odstranit. Existují dokonce ženy, kterým orgasmus zabírá jako lék na rozjíždějící se migrénu.

Pokračování 6 / 9

Bolesti hlavy

Než si v lékárně koupíte další analgetika, raději proberte s lékárníkem, které skutečně potřebujete.
Než si v lékárně koupíte další analgetika, raději proberte s lékárníkem, které skutečně potřebujete. | Zdroj: Shutterstock.com

Pokračování 7 / 9

Imunita

Především na jaře, kdy je počasí nevyzpytatelné a bakterie mají pré, se každému z nás hodí pořádně silná imunita. Snažíme se jíst dostatek vitaminů a vůbec žít zdravě, ale věděla jste, že intimním stykem se zvyšuje množství antivirových protilátek až o 30 procent?

Orgasmus otevírá bránu do světa zdraví. Promilujte se k imunitě z oceli!
Orgasmus otevírá bránu do světa zdraví. Promilujte se k imunitě z oceli! | Zdroj: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 9

Zhoršená paměť

Vyrazila jste do obchodu pro nějakou důležitou ingredienci, bez které se neobejde recept, který máte v plánu dneska večer uvařit. Domů přijdete s plnou taškou, a tu jedinou věc, pro kterou jste původně šla, samozřejmě nemáte! Zapomnětlivost může být mimo jiné důsledkem neuspokojivého milostného života.

Méně tuku v pase - lepší paměť!
Méně tuku v pase - lepší paměť! | Zdroj: Shutterstock.com

Pokračování 9 / 9

Pokles sebevědomí

Pokud má žena pravidelný sex, je jasné, že se jí tím pádem dostává laskání a lichocení a ona si díky tomu připadá krásná. Pokud nás muži obdivují, dodává nám to jiskru. Pokud nám jejich obdiv chybí, naše sebevědomí mizí jako sníh na slunci.

Článek připravil Blesk pro ženy.cz

K anorexii může vést i malé sebevědomí, často zbytečně...
K anorexii může vést i malé sebevědomí, často zbytečně... | Zdroj: Profimedia.cz