....

.... Zdroj: Shutterstock.com

Jak ztratit přítele za 10 dní. Co ho odradí?

Konečně se to stalo! Byla jste na skvělém rande a on má taky zájem! Nový vztah na obzoru! Jste nadšená, nejraději byste to vytroubila do celého světa a byla se svým objevem dvacet čtyři hodin denně. 

Euforie je pochopitelná, přesto bychom doporučily trochu ubrat plyn. Příliš horlivosti dokáže muže spolehlivě odradit. Jaké další věci muži v počátcích vztahu nesnášejí? Svěřili se, co jim skutečně vadí.

Pokračování 2 / 10

Když ho pořád kontrolujete

Vidíte denně každou chvíli něco, co by ho rozesmálo, o čem jste včera mluvili, chcete mu napsat, že na něj pořád myslíte, že se na něj těšíte, že byl úžasný a tak dál?

Chápeme. Ale jeho tahle představa děsí. I jedna zpráva denně je na něj až až. Zakažte si to. Pište to raději kamarádce, ona to pochopí a vy uspokojíte svou potřebu komunikovat.Je to lákavé, mít ho pod kontrolou. Hezky od počátku vědět, jaký má režim, kdo jsou jeho přátelé a jaká mu hrozí potenciální nebezpečí v práci nebo na cestách. Jenže od začátku působíte jako stíhačka. Tak se nedivte, když se po takovém chování partner odmlčí. Navždy.

Pokračování 3 / 10

Když si u něj necháváte věci

Pokračování 4 / 10

Když se hned chcete seznámit s jeho rodinou

Jednou u něj přespíte, potom podruhé a nastává zásadní dilema: nechat tam náhradní spodní prádlo a taštičku s odličovačem? Nebo alespoň "ten proklatej kartáček"?

Muži mají jasno: ne. Až budeme chtít, s radostí vám to navrhneme sami, milé dámy. Nechte nám, prosím, možnost volby. Děkujeme.

Pokračování 5 / 10

Když chcete být pořád s ním

Na Facebooku hned napíšete „Ve vztahu s“ a už přemýšlíte o tom, kdy poznáte jeho sestru, tetičku a hlavně rodiče. Koupíte si nové šaty, abyste hezky zapůsobila, a neustále ho nutíte, aby rodiče pozval na oběd.

Mějte trpělivost. Pokud se to má stát, seznámení s rodinou se nevyhnete. Je zbytečné na to tlačit.

Pokračování 6 / 10

Když esemeskujete opilá

Hraje s kamarády každý čtvrtek fotbal? Nabídněte mu, že budete chodit s ním a budete mu fandit. Naučte se kvůli němu soupisky všech týmů Ligy mistrů, přihlaste se do stejného fitka.

Začněte chodit s jeho spolužáky na pivo. A přitom jste dosud chodila na jógu a s kamarádkami každý pátek tancovat! Co na tom, že je to partnerovi nepříjemné a začíná mít pochyby o vašem zdravém rozumu! Láska je láska, že?

Pokračování 7 / 10

Když se ho pořád vyptáváte na bejvalky

Alkohol a mobil k sobě nepatří, víme to všichni a mnohdy i z vlastní zkušenosti. Neúplné zprávy plné překlepů a citových výlevů nepotěší nikoho, a o půlnoci dvojnásob ne.

„Mulujm te ikdzs to porpve tensex nebil nocmoc,“ je spolehlivou cestou k rychlému konci.Kolik jich bylo? Jak vypadaly a kolik vážily? Jak dlouho s nimi byl a proč se rozešli? Opustil on je, nebo ony jeho? Uměly vařit? Ujely toho tolik na in-linech jako já? Nebo jsem lepší? O hodně lepší? Hubenější?

Pokračování 8 / 10

Když pořád mluvíte o svých bývalých

Co chceme vlastně slyšet? Že to byly semetriky a šeredy, které opustil on?

Pak zřejmě zapochybujeme o tom, jestli náš úlovek stojí za to. Že to byly krasavice, které odkoply jeho? Pak se zblázníme myšlenkami na to, co by se stalo, kdyby jedna z nich zazvonila u dveří.

Nechte to plavat. Ty důležité informace se k vám časem dostanou.

Pokračování 9 / 10

Když šišláte a mluvíte zdrobněle

Máte potřebu mu povykládat, jaké jste dosud poznala bídáky a proč je on nejlepší? Jaké byly vaše minulé chyby a jak jste se z nich poučila? Počítejte s tím, že v ideálním případě to přesune hned do myšlenkového koše. V tom horším mu dáte příčinu k žárlení na věci, které se třeba ani nestaly.

Mocinky mocinky tě chci. (Muž se otřese.) Plsky, podáš mi sůl? (Muž si uhladí chlupy, které se vztyčily odporem.) Milášku, co říkáš na tohle tričenko? (Vaše špulící se rtíky ho donutí otočit se a odejít z místnosti.) Je jen málo situací, kdy to ustojí. Tak si to šetřete. Tak s tímhle opatrně. Zmínka o dětech, pozvánka na společný nákup do Ikea – a muž má pocit, jako by se kolem něj stahovala smyčka nesvobody ještě dřív, než stačil říct „borůvkový koláč“.

Pokračování 10 / 10

Když mluvíte o dětech a budoucnosti

Radši mu dejte prostor, svobodu, obdiv a respekt. To jsou rozhodně lepší investice do budoucnosti vztahu než všechny dosud jmenované aktivity.

Článek připravil Blesk pro ženy.