Jak vypadá krasavice Irena z Dědictví po 23 letech a plastice

Milovníci filmů slavné režisérky Věry Chytilové jistě viděli její komedii z roku 1992 Dědictví aneb Kurvahošigutntág s Bolkem Polívkou, Miroslavem Donutilem a Šárkou Vojtkovou v hlavních rolích.

Šárka Vojtková, v době natáčení komedie Věry Chytilové sotva plnoletá, si ve filmu Dědictví aneb Kurvahošigutntág zahrála atraktivní prostitutku Irenku. Před touto svou první filmovou zkušeností od patnácti let dělala modelku brněnskému fotografovi Jeffu Kratochvílovi. Právě on mladičkou krásku doporučil na konkurz na postavu prostitutky Irenky. V konkurzu uspěla mezi čtyřiceti děvčaty, které měly předehrávat úryvky ze scénáře. Neokoukaná a přirozená Šárka režisérku Věru Chytilovou zřejmě upoutala na první pohled.

Dlouhá léta žila Šárka Vojtková (narozena 1973) v zahraničí, konkrétně v italské Modeně. Následovala tam svého partnera a doby strávené v cizině rozhodně nelituje. Své aktivity od herectví a modelingu přesměroval na textilní a módní průmysl, avšak po nějaké době zatoužila opět po návratu do vlasti. Své podnikatelské aktivity v Itálii si ponechala, trvale však žije opět v Čechách, a to společně se svými rodiči v domku u rodného Brna. Je majitelkou salón krásy, který provozuje v centru Brna, kde kromě základní nabídky kosmetických a kadeřnických služeb lze také využít estetickou medicínu či plastickou chirurgii, kterou prý opakovaně vyzkoušela i na sobě.

Šárka Vojtková se v drobné roli objevila roku 2011 ve filmu Filipa RenčeVetřelci a lovci. Zahrála si cestující.