Zdroj: Profimedia

Zdroj: Profimedia Zdroj: Adam Balažovič

Historie erotických pomůcek: Vibrátory z kamene i na páru. A co používala Kleopatra?

Erotické pomůcky pro ženy nejsou rozhodně důsledkem sexuální reovluce a vynálezem dvacátého století., Naše předchůdkyně byly v tomto směru velice vynalézavé. Nejstarší pocházejí již z doby kamenné. Jak si to dělaly dámy v průběhu věků?

Nejstarší erotická pomůcka, byla, jak už jsem zmínila výše vyrobena z kamene a její stáří se datuje do doby kamenné, tedy před více než třiceti tisíci lety! Dildo bylo původně rozlomeno na čtrnáct kusů, když ho dali badatelé dohromady, byli velice překvapeni. Objekty s erotickým podtextem nebyly pro tu dobu ničím neobvyklým, ale většinou se jednalo o ztvárnění ženských předností, kamenné šidítko se tak stalo velkou vzácností.

Chcete poradit jak si vybrat tu správnou erotickou pomůcku? Podivete se na video:

Video placeholde

Dále bychom se mohly přesunout ke Kleopatře. Byla to žena opředena mnoha pověstmi a je dost dobře možné, že spousta z nich nebyl daleko od pravdy. Říká se také, že používala papyrusový kolík naplněný živými včelami k masturbování. Je pravděpodobné, že zdivočelá včely zajišťovaly vibrace, které nám dnes obstarávají miniaturní motorky.

Video placeholde

V roce 1860 vynalezli vědci parní vibrátor, který byl určen k léčbě hysterie pod dohledem lékaře. První vibrátor na baterky se datuje do roku 1870, měl baterii velkou asi jako autobaterie. Na přelomu devatenáctého a dvacátého století již byly vibrátory vyráběny i pro domácí užití. Ve třicátých letech spousta firem v reklamních kampaních vyzdvihovala funkce vibrátoru vedoucí například k snížení váhy. Vývoj erotické pomůcky se ale jak víme dále posouva. A dnes už si můžete koupit vibrátor třeba celý ze zlata!