Dvouleté dítě kouří 40 denně! Šokující fotky oblétly svět.

Dvouletý Aldi Rizal ze Sumatry se proháněl před domem na plastové motorce se svými vrstevníky. Na rozdíl od nich však kromě řídítek držel cigaretu a vyfukoval za jízdy do vzduchu kouřové obláčky. 

Když bylo chlapci 18 měsíců, dal mu otec poprvé ochutnat cigaretu. Ta mu tak zachutnala, že se stal velmi rychle na cigaretách závislý.

Zatímco dvouleté děti obvykle křičí vzteky, když nedostanou hračku, kterou zrovna vidí, Aldi Rizal dostával záchvaty vzteku, když mu chyběla cigareta. Kouřil jich 40 neuvěřitelných denně!

„Když nemá cigarety, ječí a bouchá hlavou do zdi. Křičí na mě, že je mu špatně,“ popisuje nešťastná matka Diana závislost svého dítěte. Chlapec navíc požaduje cigarety jen jedné značky a rodina týdně utratí za cigarety pro své dítě asi 120 korun.

Místní úřady dokonce nabídly rodině malého chlapce auto za to, když své dítě odnaučí kouřit. A co na to otec? Nesouhlasil. Na kouření neshledává nic špatného. „Vždyť vypadá zdravě, nevidím žádný problém,“ prohlašoval.

Dnes je už všechno jinak. Aldi Rizala se podařilo vyléčit z otřesné závislosti i z obezity. Dnes je mu devět let a váží 25 kilogramů. A stal se dokonce premiantem třídy.