Dobří lidé existují! Pět dojemných příběhů, které vám vženou slzy do očí

Žijeme v uspěchané době, v níž se zdá, že na dobré skutky není čas. Přesto se stále najde mnoho lidí, jejichž činy vás chytnou za srdce. Kolikrát stačí i projevit jen trochu citu či přátelství…

Neobvyklé přátelství.

Dvanáctiletý Lindsay trpí nemocí zvanou progerie, což je vzácné onemocnění, při kterém lidské tělo stárne neuvěřitelnou rychlostí. Na jedné z akcí, která byla zaměřena na pomoc takto postiženým dětem, se Lindsay setkal s bývalým mariňákem Davidem. Ti dva si padli do oka a stali se z nich nerozluční přátelé.

Káva pro bezdomovce. Pokaždé, když si Joe dal snídani ve své oblíbené kavárně, zastavil se na kus řeči s bezdomovcem Danielem, jenž na ulici prodával časopisy. Když bylo chladno, přinesl prodavači kávu. Jednou takhle jako obvykle snídal a ve chvíli, kdy vyndával peníze, se dozvěděl něco překvapivého: jeho jídlo zaplatil Daniel. Vyhrál totiž v loterii asi 20 liber a chtěl takto Joeovi poděkovat.

Úklid zdarma. Debbie provozovala svoji úklidovou firmu, když za ní přišla jedna z jejích klientek, aby jí oznámila, že už nebude moci využívat služeb firmy. Byla jí diagnostikována rakovina a ona musela začít šetřit, aby měla na drahou léčbu. Debbie se v tu chvíli rozhodla poskytovat ženám s rakovinou úklid zdarma. Od roku 2006 tak její firma pomohla 19 tisícům nemocným.

Dotek v autobuse. Student z Ontaria jel autobusem do školy, když k němu náhle přistoupil cizí muž, vzal ho za ruku a sedl si vedle něj. Mladíka to nejdříve vylekalo, ale pak pochopil, že muž potřebuje jeho pomoc. Jak se ukázalo, měl pravdu. Dotyčný je totiž hluchý a trpí mozkovou obrnou. Zaplněný autobus vyvolal záchvat paniky a on potřeboval něčí podporu, aby se se stresovou situací vyrovnal.

Záchrana psíka. Brandon jel na motorce navštívit svého otce, když si povšiml, že u silnice stojí řidič kamionu, který bije malého psa. Brandon psíka z rukou tyrana zachránil. Pojmenoval ho Mr. Davidson a stali se z nich nejlepší přátelé.

Nemocný pejsek