Zásoby mycích hub nosí žena trpící zvláštní poruchou buď v kabelce nebo je skladuje v přihrádce svého auta.

Zásoby mycích hub nosí žena trpící zvláštní poruchou buď v kabelce nebo je skladuje v přihrádce svého auta. Zdroj: profimedia.cz

Candiice Knoxová trpí zvláštní poruchou, která ji nutí denně pojídat houbu na mytí.
2
Fotogalerie

Celý život jí tato ženy houby na mytí! Proč to dělá?

Candice Knoxová má potřebu rozžvýkat každý den kousek mycí houby. A to i během dne, kdy pracuje jako obchodní zástupkyně. Ve své aktovce tak kromě důležitých dokumentů má vždy zásobu houbiček na mytí, aby mohla kdykoliv svou touhu ukojit. Co ji k tomu vede?

Žena trpí zvláštní poruchou, která se nazývá pica. Lidé s touto poruchou mají nutkavou potřebou jíst nepoživatelné předměty, jako je například hlína, dřevo, kameny, sklo, papír, srst zvířat, ale třeba i výkaly. Termín pica pochází z latinského názvu pro straku, protože i ona má neobvyklé stravovací návyky a je schopná sníst téměř cokoliv.

Candice je povoláním obchodní zástupkyně. Při odchodu do práce se musí každé ráno ujistit, že má s sebou v zásobě mycí houby. Ty nosí nejčastěji v tašce, protože nutkavá touha tento materiál žvýkat ji může přepadnout i v průběhu dne.

Dnes je Candice 36 let, žije v Boksburgu v Jižní Africe, a dobře si vzpomíná, jak coby batole vybírala vycpávky ze své dětské autosedačky a pojídala je.

Jednu větší mycí houbu dokáže spořádat během týdně či dvou.