Anální sex má svá pravidla: Co dělat, abyste neškodili svému zdraví?

24. července 2017 • 06:00
• Foto: Shutterstock.com

Pokud plánujete anální sexuální hrátky, je nutná hygiena. Na co je potřeba myslet, aby po rozkoši nenásledovaly zdravotné obtíže?

Výměna kondomu

Po análním sexu vždy vyměňte kondom. Jste-li dlouholetý pár a kondom nepoužíváte, je potřeba dát si pauzu a penis pořádně opláchnout. V řitním otvoru jsou bakterie, které vagině nedělají dobře. Na to myslete pokaždé, přece nechcete skončit se zánětem u doktora.

Vlhčené kapesníčky

Anální otvor nemá schopnost samozvlhčení při vzrušení jako vagina, proto je dobré používat lubrikační gel. Doporučuje se silikonový, který déle vydrží. Je také trochu komplikovanější ho pořádně očistit. V tom vám pomohou právě vlhčené kapesníčky. Můžete samozřejmě také skočit do sprchy a zadeček si pořádně umýt.

Vypouštění vzduchu

Během sexu se vám může do análního otvoru, a tím pádem do těla dostat vzduch, který bude posléze vaše tělo vypuzovat. Svěrač může být po sexu mírně povolen, tím pádem nemusíte být schopna ovládat únik tělem vytlačovaného vzduchu a může docházet k choulostivým okamžikům.

Pozor na krev

Anální otvor je velice hustě prokrvenou oblastí. Během sexu se může stát, že některá z žilek praskne, a tím pádem by se ve vaší stolici mohla objevit krev. Nemusíte panikařit, krvácení zase přejde. Pokud by ovšem potíže neustávaly a zaznamenala jste ještě další potíže, musíte se obrátit na svého lékaře.

Procvičujte svaly

Kegelovy cviky jsou dobré na posílení celého pánevního dna a posilují také oblast řitního otvoru. Aby vaše svaly v této oblasti zůstaly pevné, nepřestávejte s cvičením, pomůže vám to nejen při sexu.

Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy