Sehnat pohodlnou obuv bylo pro Broca Browna téměř nemožné. Teď se však jeho noha velikosti 61 dočkala.

Sehnat pohodlnou obuv bylo pro Broca Browna téměř nemožné. Teď se však jeho noha velikosti 61 dočkala. Zdroj: profimedia.cz

Broc Brown má velikost nohy 61. A až teď se konečně dočkal pohodlné obuvi.
Pomocí 3D tiskárny teď může mít obuv na míru teoreticky každý člověk na planetě.
3
Fotogalerie

Američan má nohu číslo 61! Konečně má boty, vytiskli mu je na 3D tiskárně!

Ti z váš, kteří mají velké nohy jistě ví, jaký je problém sehnat kvalitní boty. Co by ale měl říkat mladík z Ameriky, jehož noha by potřebovala botu velikosti 61? To jsou teprve problémy a nejen s obutím. Alespoň v tomto směru ovšem mladému muži pomohli odborníci z jedné firmy a boty mu vytiskli na 3D tiskárně!

Nejvyšší teenager na světě Broc Brown z Michiganu to nemá v životě lehké. Trpí vzácným syndromem - gigantismem. Broc stále roste, v průměru o 15 centimetrů každý rok. Dnes měří 2,3 metru a má nohu velikosti 61.

Jeho doktor upozorňuje, že Brocovo tělo ale s největší pravděpodobností ještě poroste. Kromě zdravotních problémů se potýká s komplikacemi v každodenním životě. Při procházení dveřmi, při používání nábytku, a dokážete si představit, jak shání oblečení a boty?

Americká firma Feetz přišla Brocovi na pomoc. S využitím technologie SizeMe, nejprve smartphonem změří 22 rozměrů Brocovy nohy (shromáždí 5000 údajů za vteřinu) a pak obuv na míru vytiskne na 3D tiskárně.

Technologie 3D tisku umožní vyrobit obuv jakékoliv velikosti pro jakoukoliv nohu. Zachovává přitom jedinečnost každého člověka. Teoreticky je tak schopna vyrobit sedm miliard druhů obuvi, originální tvar pro každého člověka na planetě.

Lucy Beardová výkonná ředitelka firmy Feetz doručila boty, jejichž tisk trval 30 hodin, Brocovi domů osobně. A ten odpověděl: „Nemám ty boty rád. Já je miluju“. Byl nadšený i proto, protože si mohl vybrat barvu obuvi. Na tom nebyl dosud zvyklý. Celý poslední rok nosil jedny tenisky, které sehnal.

„Já můžu jít do obchodu a koupit si klidně pět párů bot, které mi padnou. To ale Broc nemůže,“ vysvětluje Lucy Beardová, proč se firma rozhodla pomáhat lidem s nestandardními velikostmi.

Doporučujeme

Načíst další články