Vagína

Vagína Zdroj: shutterstock

6 způsobů pro mladistvou vaginu. Jde to i bez plastik

Stejně jako náš obličej, tak i vagina podléhá působení gravitace a stáří. Zatímco na obličej existuje spousta přípravků, které nám pomáhají prodloužit jeho svěžest a mládí, na vaginu se tak nemyslí. Poslední dobou se stala úprava ženských partií u plastických chirurgů docela častým zákrokem. Jak si ovšem udržet vše tam dole v pořádku a prodloužit mladistvý vzhled i bez chirurgie?

Pokračování 2 / 7

Vyhněte se jojo efektu

Pokud budete neustále hubnout a zase přibírat, zanechá to následky také na vaší vagině. Kůže se natahuje a zase smrskává, a to není dobré v žádných partiích, natož tam, kde máme kůži opravdu jemnou. Je také důležité zachovávat si správnou váhu. Stejně jako příliš štíhlé ženy mohou už v pětatřiceti vypadat mnohem starší, protože nemají žádný tuk v obličeji, a tím pádem mají mnohem méně napjatou kůži, i s vaginou to může dopadnout podobně.

Pokračování 3 / 7

Posilování pánevního dna

Svaly se musí procvičovat. Když budete cvičit, budete vypadat víc ve formě, vše bude pevnější. Stejně tak vagina. O posilování pánevního dna jste slyšela už mnohokrát, ale děláte cviky opravdu dobře?

Kegelovy cviky, jak se jim říká, by se měly provádět aspoň třikrát denně. Nezabere vám to tolik času a výsledek stojí za to. Stáhněte svaly pánevního dna aspoň na pět sekund, povolte a opakujte stokrát.

Pokračování 4 / 7

Vyměňte sezení v kanceláři

Alespoň na patnáct minut denně byste měla vyměnit svou pohodlnou kancelářskou židli za cvičební balon. Při sezení na něm totiž svaly samy pracují, a posilujete tak pánevní dno, aniž byste musela udělat jediný stah.

Sice to vypadá, jako by se nic nedělo, ale to je na tom právě skvělé. Je to velice jednoduchý způsob, jak procvičit pánevní dno.

Pokračování 5 / 7

Sexuální aktivita

Pokud nebudete mít pravidelný sex, a tím pádem budou tyto vaše partie zahálet, může snadno dojít k rychlejšímu stárnutí. Pravidelné prokrvování vagině prospívá. Také se říká, že semeno vašeho partnera má kvůli hormonům, které obsahuje, blahodárné účinky proti stárnutí.

Pokračování 6 / 7

Pozor na jízdu na kole

Sedlo jízdního kola není zrovna nejpohodlnější sezení a mnoho lidí trpí po jízdě na kole bolestmi z otlačení. Ukázalo se navíc také, že tlak sedla na váš spodek může ještě zhoršit tvar stydkých pysků, a to speciálně u těch žen, které je už normálně mají hodně výrazné a jakoby vytahané.

Pokračování 7 / 7

Pozor na přílišnou hygienu

Vagina je kouzelná v tom, že má svůj vlastní čisticí systém. Stačí jen pravidelná hygiena, kterou ovšem nemusíte nijak přehánět. Pozor si dávejte jen na pH mýdel, která mohou vaginu zbytečně vysušovat. Přehnané drhnutí může způsobit podráždění, protože kůže je v těchto místech opravdu velice jemná a citlivá.

Článek připravil Blesk pro ženy.