Video placeholde

Jak si spočítat, kolik vás stojí energie? Poradí Fresh Cash!

První díl energo speciálu pořadu Fresh Cash je tu! Lucka Schejbalová alias Sejroška v něm vysvětluje, jak si spočítat, kolik vás stojí energie a zjistit, jaká je skutečná spotřeba vaší domácnosti.

„Čau draku, vítej u pořadu Fresh Cash! Já jsem Lucie Schejbalová, ale možná mě znáš jako Sejrošku. Asi si říkáš, o co tu teď jde a proč se takovej geront jako já zabývá finanční a digitální gramotností. No, je to vlastně hodně ízy: týká se to mě, toho vedle, ale taky tebe,“ startuje první díl nového pořadu živelná moderátorka. Sejroška v něm nabízí základní kurzík o elektřině a spotřebě, který se vám v následujících měsících rozhodně bude hodit. Co je to vlastně ta kilovata, kolik vás stojí třeba hodina svícení v celém bytě a co je největší žrout energie v domácnosti? Všechno zjistíte v aktuálním dílu Fresh Cashe!

Sledujte Fresh Cash také na FacebookuInstagramu a TikToku.

Nový osvětový projekt Fresh Cash přichází do virtuálních světů, aby vzbudil zájem o témata týkající se finanční a digitální gramotnosti. V pětidílném energo speciálu se mimo jiné dozvíte, proč energetická krize vůbec vznikla a proč se týká i Česka, jaké existují druhy energií, co je to Green Deal nebo třeba jak poznat, že jste sedli na lep energo šmejdům, případně co dělat, abyste se z průšvihu dostali ven. 

Více najdete na https://www.fresh-cash.cz.