Vybíráte prsten? Víme, jaké budou letos in.

Vybíráte prsten? Víme, jaké budou letos in. Zdroj: Eppi

Zásnubní a snubní prsteny pro rok 2019? Frčet budou „strakaté“ diamanty

Nový rok nám otevřel svou náruč, a tak není divu, že začínáme pokukovat i po módních trendech, které s ním budou spojeny. Pokud letos tušíte zásnuby nebo se chystáte uzavřít sňatek, možná už nyní hledáte tipy na nejkrásnější zásnubní či snubní prsteny, které si ve významný den navléknete. A jaké svatební šperky budou letos trendy? Zaměřte se na surové diamanty, minimalismus a odlišnost!

Zásnubní sety

Ideální volba pro ty, kteří i v oblasti šperků usilují o dokonalý design a propracovanost. V současnosti jsou na trhu sety zásnubních a snubních prstenů, které můžete nosit na jednom prstu tak, že dokonale splynou v jedinečný celek, přesně jako vy a váš nastávající.

Zatímco zásnubní prsten, často s krásným diamantem, je dominantou celé dvojice, jeho snubní bratr ho krásně doplňuje, a tak tvoří kombinaci tak krásnou, až oči přecházejí.

Zásnubní a snubní prsten mohou společně tvořit harmonický celek.
Zásnubní a snubní prsten mohou společně tvořit harmonický celek. | Zdroj: Eppi

Minimalismus

Minimalismus je v módě již několik let, ale stále se neomrzel. Vždyť kdo by odolal důmyslným, elegantně klenutým liniím a designům, které se hodí ke každému outfitu i příležitosti?

Minimalistické šperky jsou jednoduše „in“ a není tedy překvapením, že v tomto stylu jsou k dostání i klenoty svatební. Ocení je jistě nejen muži, kteří dávají přednost jednoduchosti, ale i ženy, jež je ve svatební den mohou hladce kombinovat s ostatními šperky, jako jsou například zlaté náušnice či náramky.

Vintage styl

Pokud nepatříte mezi vyznavače minimalismu, a naopak toužíte po honosných a propracovaných špercích, pak sáhněte po vintage stylu. S těmito působivě zdobenými kousky ve stylu art deco či secese, budete rozhodně originální a vystoupíte z davu.

Darujte své milované například zlatý prsten s diamantem v libovolné barvě, ze kterého na ni bude dýchat melancholická nálada starých časů. Mezi nejoblíbenější tóny diamantů patří letos decentní odstíny, například dusty blue, šedivá, nebo černá.

Trendem roku 2019 jsou salt and pepper diamanty.
Trendem roku 2019 jsou salt and pepper diamanty. | Zdroj: Eppi

Salt and pepper a černé diamanty

Jak už jsme na začátku zmiňovali, jedním z hesel letošních svatebních trendů je snaha odlišit se. A právě k tomu jsou diamanty příhodně pojmenované po soli a pepři jako stvořené. Téměř mikroskopické kousíčky v bílé a černé barvě tvoří v těchto drahokamech nádhernou mozaiku, která se perfektně hodí zejména k bílému zlatu.

A pokud chcete šperk dotáhnout k naprosté dokonalosti, zvolte pro něj diamanty černé, kterým v oblasti elegance a výstřednosti nemůže žádný jiný drahokam konkurovat.