8 květinářství, kde vám uvážou tu nejkrásnější svatební kytici

10. června 2017 • 06:00
 • V posledních letech ve svatebních trendech vládne větší uvolněnost, což se projevuje i na vazbě kytic. Ty začaly znovu připomínat spíše luční kvítí natrhané někde u potoka nebo na louce. Ale má to nejen estetický význam. Jde také o fair-trade, tradici, sezónnost a lokálnost. Představujeme vám osm českých květinářství, kde vám uvážou (nejen svatební) kytici snů.

 • La Plevela

  Vyhlášené brněnské květinářství sídlí ve Václavské ulici a jak název napovídá, potrpí si zde na druhové pestré kytice, které vypadají jako natrhané na louce. Kromě květin můžete v příjemném obchůdku pořídit i nejrůznější stylové dekorace a v pátek bývá odměnou pro zákazníky i malé pohoštění v podobě domácích koláčků. 

  Kontakt: Václavská 7, Brno, www.laplevela.cz

  La Plevela La Plevela Autor: Instagram

 • Květerie

  Květinový a zahradní ateliér Květerie založily dvě zahradní architektky Adéla a Šárka, které se potkaly už na gymnáziu. Inspirací pro ně jsou romantické zahrady našich babiček. I když se jedná o turnovské květinářství, má svou výdejnu také v Mladé Boleslavi – zde nabízejí službu objednání a vyzvednutí květin buď v klasickém pugétu, nebo do krabičky. 

  Kontakt: Antonína Dvořáka 299, Turnov, www.kveterie.cz

  Kveterie Kveterie Autor: Instagram

 • Green Decor

  Květiny z vlastní produkce nebo pečlivě vybraní dodavatelé, kteří fungují na principech fair trade. To je žižkovské květinářství, za kterým stojí floristka a zahradní architektka Michaela Krobová. Kromě klasických řezaných květin a sazeniček si zde můžete objednat osázení truhlíků na balkon nebo kompletní návrh nové zahrady. 

  Kontakt: Husitská 15, Praha 3, www.green-decor.cz

  Green Decor Green Decor Autor: Instagram

 • Kvítí z lesa

  Brněnské květinářství, které vede Radka Jabůrková, se zrodilo z myšlenky přiblížit se zpátky k naší krajině, k divokým zahradám našich babiček, k pestrým loukám a hlubokým lesům. Proto upřednostňuje české sezónní kytky a když už, tak z fair-trade farem. Vizuálním zážitkem jsou nejen zdejší kytice, ale i samotná prodejna – vzdušná, opatřená jednoduchými regály, které dekorují březová polínka, a houpacím křeslem.

  Kontakt: Kopečná 3, Brno, www.kvitizlesa.cz

  Kvítí z lesa Kvítí z lesa Autor: Instagram

 • Louky květ

  Velkorysý název nelže – Louky květ je květinová farma za Prahou, kde na 9000 m2 pěstují druhy květin, na které se tak trochu zapomnělo. O farmu se starají květinářky Karol Benešová a Jana Hábová, které společně vyzdobily například i interiér pražské restaurace Eska. V Praze má Louky květ také tři odběrná místa: kavárnu Onesip Coffee (Haštalská 15, P1), bistro Mezi srnky (Sázavská 19, P2) a obchod s dámskou módou Dyzajnoff (Ostrovní 20, P1). 

  Kontakt: Mšecké Žehrovice 11, www.loukykvet.cz 

  Louky květ Louky květ Autor: Instagram

 • Rosebud

  Další vyhledávané brněnské květinářství vzniklo už v roce 2010 a založila ho zahradní architektka Markéta Střechová. Už tehdy se nechala slyšet, že by raději měla svatební kytici z listí než z červených růží, což jasně definuje i zaměření jejího květinářství. Mimochodem, to dává najevo svou odlišnost i nevídaným interiérem, který navrhla architektka Barbora Ponešová a jemuž dominuje zvlněný strop ze stovky tisíc růžových a bílých stébel. Celkově nezapomenutelný zážitek.

  Rosebud Rosebud Autor: Instagram

  Kontakt: Gorkého 4, Brno, www.rosebud.cz

  Květiny na svatební dort patří od nepaměti, podléhají ovšem trendům. Podívejte se, jak se změnily dorty za posledních 100 let:
  Jak se měnily svatební dorty v průběhu 100 let? VIDEO youtube.com/mode.com

 • Kytky od potoka

  Za tímto poetickým názvem stojí tři květinářky Míla Hilgertová, Marie Kavanová a Olga Srovnalová, které skutečně pěstují svoje květiny na poli u Podmoráňského potoka (no, zatím je to spíše strouha) ve Velkých Přílepech. Letos by měly vyprodukovat bez mála na 12 tisíc květů, a to zcela bez chemie. Kromě toho chodí holky pro materiál na louky, do lesů a dokonce i na rumiště. Zkrátka dokonalý soulad tradice, přírody a nových alternativních trendů v pěstitelství.   

  Kontakt: Roztocká 134, Velké Přílepy, www.kytkyodpotoka.cz

  Kytky od potoka Kytky od potoka Autor: Instagram

 • Květinové lahůdkářství

  Za Květinovým lahůdkářstvím stojí česko-kanadský pár Lukáš Paderta a Albert Friess. Ti své květiny pěstují v souladu s principy ekologického zemědělství na krásném renovovaném statku u Berouna, popřípadě je sbírají na Křivoklátsku. Svou zahradu považují za nekončící dílo, kde svůj sortiment doplňují o čerstvé novinky i zapomenuté historické odrůdy. Když jim navíc přivezete uvadající kytici, rádi ji promění na kompost.

  Kontakt: Újezd 9, www.wegrowflowers.cz

  Květinové lahůdkářství Květinové lahůdkářství Autor: Instagram

  Chcete si uvázat podobnou kytici? Podívejte se na video, jak na to:
  Krásná kytice z vlastní zahrady? Víme, jak na to! VIDEO Adam Balažovič

Autor:Ženy.cz
Jdi na homepage Zpět na začátek

Dokonalá svatba

Plánování a harmonogram Svatební inspirace Cena svatby Místo svatby Svatební tradice Svatební šaty Svatební účesy Snubní prstýnky Svatební kytice

Plánujete svatbu? V našem speciálu najdete praktické rady a přehledný harmonogram příprav pro svatbu v ČR i v zahraničí, v kostele i v lese. Prozradíme, co při obřadu musí zaznít, pomůžeme vybrat nejkrásnější šaty, nejlepší dort a tradiční koláčky. Přidáme tipy pro výběr svatebních oznámenídekorací, které zajistí atmosféru nebo poradíme, jak zabavit hosty. Nechybí trendy a inspirace ze světových přehlídek a veletrhů. Chcete dokonalou svatbu? S námi to zvládnete!

 

Horoskopy