Green Decor

Green Decor Zdroj: Instagram

La Plevela
Kveterie
Kvítí z lesa
Louky květ
Rosebud
24
Fotogalerie

8 květinářství, kde vám uvážou tu nejkrásnější svatební kytici

V posledních letech ve svatebních trendech vládne větší uvolněnost, což se projevuje i na vazbě kytic. Ty začaly znovu připomínat spíše luční kvítí natrhané někde u potoka nebo na louce. Ale má to nejen estetický význam. Jde také o fair-trade, tradici, sezónnost a lokálnost. Představujeme vám osm českých květinářství, kde vám uvážou (nejen svatební) kytici snů.

Pokračování 2 / 9

La Plevela

Vyhlášené brněnské květinářství sídlí ve Václavské ulici a jak název napovídá, potrpí si zde na druhové pestré kytice, které vypadají jako natrhané na louce. Kromě květin můžete v příjemném obchůdku pořídit i nejrůznější stylové dekorace a v pátek bývá odměnou pro zákazníky i malé pohoštění v podobě domácích koláčků.

Kontakt: Václavská 7, Brno, www.laplevela.cz

La Plevela
La Plevela | Zdroj: Instagram

Pokračování 3 / 9

Květerie

Květinový a zahradní ateliér Květerie založily dvě zahradní architektky Adéla a Šárka, které se potkaly už na gymnáziu. Inspirací pro ně jsou romantické zahrady našich babiček. I když se jedná o turnovské květinářství, má svou výdejnu také v Mladé Boleslavi – zde nabízejí službu objednání a vyzvednutí květin buď v klasickém pugétu, nebo do krabičky.

Kontakt: Antonína Dvořáka 299, Turnov, www.kveterie.cz

Kveterie
Kveterie | Zdroj: Instagram

Pokračování 4 / 9

Green Decor

Květiny z vlastní produkce nebo pečlivě vybraní dodavatelé, kteří fungují na principech fair trade. To je žižkovské květinářství, za kterým stojí floristka a zahradní architektka Michaela Krobová. Kromě klasických řezaných květin a sazeniček si zde můžete objednat osázení truhlíků na balkon nebo kompletní návrh nové zahrady.

Kontakt: Husitská 15, Praha 3, www.green-decor.cz

Green Decor
Green Decor | Zdroj: Instagram

Pokračování 5 / 9

Kvítí z lesa

Brněnské květinářství, které vede Radka Jabůrková, se zrodilo z myšlenky přiblížit se zpátky k naší krajině, k divokým zahradám našich babiček, k pestrým loukám a hlubokým lesům. Proto upřednostňuje české sezónní kytky a když už, tak z fair-trade farem. Vizuálním zážitkem jsou nejen zdejší kytice, ale i samotná prodejna – vzdušná, opatřená jednoduchými regály, které dekorují březová polínka, a houpacím křeslem.

Kontakt: Kopečná 3, Brno, www.kvitizlesa.cz

Kvítí z lesa
Kvítí z lesa | Zdroj: Instagram

Pokračování 6 / 9

Louky květ

Velkorysý název nelže – Louky květ je květinová farma za Prahou, kde na 9000 m2 pěstují druhy květin, na které se tak trochu zapomnělo. O farmu se starají květinářky Karol Benešová a Jana Hábová, které společně vyzdobily například i interiér pražské restaurace Eska. V Praze má Louky květ také tři odběrná místa: kavárnu Onesip Coffee (Haštalská 15, P1), bistro Mezi srnky (Sázavská 19, P2) a obchod s dámskou módou Dyzajnoff (Ostrovní 20, P1).

Kontakt: Mšecké Žehrovice 11, www.loukykvet.cz

Louky květ
Louky květ | Zdroj: Instagram

Pokračování 7 / 9

Rosebud

Další vyhledávané brněnské květinářství vzniklo už v roce 2010 a založila ho zahradní architektka Markéta Střechová. Už tehdy se nechala slyšet, že by raději měla svatební kytici z listí než z červených růží, což jasně definuje i zaměření jejího květinářství. Mimochodem, to dává najevo svou odlišnost i nevídaným interiérem, který navrhla architektka Barbora Ponešová a jemuž dominuje zvlněný strop ze stovky tisíc růžových a bílých stébel. Celkově nezapomenutelný zážitek.

Rosebud
Rosebud | Zdroj: Instagram

Kontakt: Gorkého 4, Brno, www.rosebud.cz

Květiny na svatební dort patří od nepaměti, podléhají ovšem trendům. Podívejte se, jak se změnily dorty za posledních 100 let:

Video placeholde

Pokračování 8 / 9

Kytky od potoka

Za tímto poetickým názvem stojí tři květinářky Míla Hilgertová, Marie Kavanová a Olga Srovnalová, které skutečně pěstují svoje květiny na poli u Podmoráňského potoka (no, zatím je to spíše strouha) ve Velkých Přílepech. Letos by měly vyprodukovat bez mála na 12 tisíc květů, a to zcela bez chemie. Kromě toho chodí holky pro materiál na louky, do lesů a dokonce i na rumiště. Zkrátka dokonalý soulad tradice, přírody a nových alternativních trendů v pěstitelství.

Kontakt: Roztocká 134, Velké Přílepy, www.kytkyodpotoka.cz

Kytky od potoka
Kytky od potoka | Zdroj: Instagram

Pokračování 9 / 9

Květinové lahůdkářství

Za Květinovým lahůdkářstvím stojí česko-kanadský pár Lukáš Paderta a Albert Friess. Ti své květiny pěstují v souladu s principy ekologického zemědělství na krásném renovovaném statku u Berouna, popřípadě je sbírají na Křivoklátsku. Svou zahradu považují za nekončící dílo, kde svůj sortiment doplňují o čerstvé novinky i zapomenuté historické odrůdy. Když jim navíc přivezete uvadající kytici, rádi ji promění na kompost.

Kontakt: Újezd 9, www.wegrowflowers.cz

Květinové lahůdkářství
Květinové lahůdkářství | Zdroj: Instagram

Chcete si uvázat podobnou kytici? Podívejte se na video, jak na to:

Video placeholde