Video placeholde

Veronika Kašáková: Nevzdávám se, děti z dětských domovů to tak většinou mají

Kdo ji nezná, mohl by na první pohled vidět mladou ženu, která úžasně vypadá, a tak se přece musí úžasně i mít. A má. I přesto, že jí osud na životní cestu položil hned několik překážek – dětský domov, ve kterém vyrůstala, nebo metabolickou poruchu, se kterou se narodil její syn Matyáš. Veronika Kašáková je ale odhodlaná jít za svými cíli a jen tak z něčeho se nehroutit.

Veroniku Kašákovou můžete znát nejen jako modelku a finalistku České Miss, ale také jako spisovatelku či zakladatelku nadace, která podporuje děti z dětských domovů a pomáhá jim k plnohodnotnému životu. Sama modelka totiž v jednom vyrůstala. „V rámci projektu Restart doprovázíme mladé lidi při odchodu z dětského domova a podílíme se na jejich stabilitě a začlenění, což jsou velké milníky. Vlastně jsem si teď před chvílí volala s klukem z děcáku, jestli si může do bytu, který jsme mu poskytli, vzít kočku. Takže jsem mu říkala: Jasně. Abys tam nebyl sám. Teď mu budeme kupovat pračku – zkrátka s nimi řešíme věci, které řeší každý mladý člověk, když se má osamostatnit,“ prozradila ve velkém rozhovoru pro červencové vydání časopisu Dieta.

Veronika Kašáková pro časopis Dieta 07/22.
Veronika Kašáková pro časopis Dieta 07/22. | Zdroj: Lucie Robinson

Dospívání v dětském domově Kašákové do života dalo odhodlání a tuhý kořínek, což dokazuje v osobním i profesním životě. „Když mě v roce 2007 vyloučili z Miss Junior kvůli tetování, pro tu sedmnáctiletou holku, kterou jsem tenkrát byla, to byla docela rána. Ale asi 7 let nato jsem byla v České Miss, takže jsem se nevzdala. Jsem ambiciózní, což tak děti z dětských domovů většinou mají, že se nevzdávají,“ zavzpomínala.

Kašáková je dnes hlavně mámou malého Matyáška, kterému po narození lékaři diagnostikovali fenylketonurii, vzácnou metabolickou poruchu.„Pro mě to byla nejtěžší doba v mém životě. Měla jsem vysněného chlapečka v ruce a šest dní po jeho narození jsem se dozvěděla, že bude žít úplně jinak než jeho vrstevníci nebo děti, které znám,“ vypráví modelka.

VIDEO: Podívejte se na video, jak focení titulky probíhalo!

Video placeholde

Jak vypadá Matyášův běžný den a co život s fenylketonurií obnáší? Celý rozhovor s Veronikou Kašákovou najdete v časopisu Dieta 07/22. Koupit si ho můžete v naší on-line trafice iKiosek.cz. Dnes objednáte, zítra ho máte ve schránce. A doprava je zdarma!

Veronika Kašáková na obálce časopisu Dieta 07/22.
Veronika Kašáková na obálce časopisu Dieta 07/22. | Zdroj: Lucie Robinson

Doporučujeme

Načíst další články