Kde koupíte stylové široké kalhoty na léto?

Kde koupíte stylové široké kalhoty na léto? Zdroj: Instagram @alicepilate, @smythsisters a @lillysisto

Arket, 69 eur
Essentiel Antwerp, 235 eur
Zara, 599 Kč
Massimo Dutti, 3295 Kč
Baum und Pferdgarten, 5385 Kč
35
Fotogalerie

35 nejlepších širokých kalhot z aktuálních kolekcí. Jak je nejlépe unosíte v létě?

Široké kalhoty se z pomíjivého sezonního trendu dávno vypracovaly na trvalejší pilíř dámského šatníku. Není divu. Jsou pohodlné, vytvářejí současně ležérní i lichotivou siluetu a navíc objevují nové trendy verze. Jaké a jak je nosit v létě 2024?

Ve stylu tichého luxusu

Bílé široké kalhoty nebo džíny jsou skvělou příležitostí k vytváření oku lahodících outfitů v barvách vaší oblíbené kávy. Stačí k nim přimíchat neutrální tóny pískové, béžové, či světle hnědé, což – převedeno do praxe – můžete provést i skrze váš oblíbený trenčkot. Hloubku outfitu dodají doplňky v odstínu čokolády, zatímco na aktuálnosti získá díky zapojení semiše. Možností je požehnaně a všechny mají jedno společné – kombinace světlých kalhot s přírodními tóny promlouvá tichým luxusem.

TIP NA VIDEO: Co by nemělo chybět ve vašem capsule šatníku?

Video placeholde

Další tipy najdete v následujících kapitolách. >>>

Pokračování 2 / 4

Z komfortní zóny

Baggy džíny, oblekové kalhoty i pohodlné plátěnky s elastickým pasem se v současném dámském šatníku „uvelebily“ jako kousek, po kterém saháme často a rády. Současně nejde o „línou volbu“, stále si uchovávají svůj trendy náboj. Jestli už máte doma sbírku kalhot v nadčasových barvách, možná uzrál čas na trochu výraznější kousek – třeba v podobě červené, zelené nebo žluté barvy. Ze vzorů pak vévodí sezoně leopardí a barevné pruhy. Kombinujte je jednoduše s bílými tílky a romantickými topy.

Pokračování 3 / 4

Modré proužky + bílá

Proužky v létě jsou stejně předvídatelnou volbou jako květiny na jaře – člověku v hlavě okamžitě naskočí znuděný výraz Mirandy Priestly. Na druhou stranu v tom tkví i jejich síla. Široké bílé kalhoty a košile se svislým modrým proužkem bude vždy působit sofistikovaně a nadčasově, navíc obstojí i na Wimbledonu, jak nás před několika lety přesvědčila Meghan Markle. Jestli ale chcete vyzkoušet něco současnějšího, obraťte pořadí: Sáhněte po kalhotách s modrým proužkem a doplňte je libovolným bílým topem.

Pokračování 4 / 4

S nádechem boho chic

Trend transparentních sukní a kalhot se pozvolna adaptuje na nástup estetiky boho chic, která naposledy vládla před patnácti lety. Už nyní je jasné, že bude vypadat jinak, než jak si ji pamatujeme. Krajka a volány se budou propojovat s ležérními střihy, a už se v kolekcích vyskytují třeba široké krajkové kalhoty. Nohavice nemusí být nutně transparentní v celé délce, mohou mít „podšívku“ do půli stehen, nebo jen transparentní panely. Každopádně půjde o žhavý trend, který dodá letnímu šatníku lehkost.