Thom Browne

Thom Browne Zdroj: Profimedia.cz

Zuhair Murad
Armani Privé
Chanel Couture
Tony Ward
Alexis Mabille
14
Fotogalerie

Haute couture s příměsí olympiády: 7 trendů, které představil týden luxusní módy

Přehlídky haute couture nejsou jen o princeznovských róbách, které posléze vídáme na červených kobercích, ale dokážou servírovat i současné trendy. Současně předvádějí mistrnou řemeslnou práci v kombinaci s někdy velmi surreálními výjevy. Pojďte se s námi podívat, jaké nápady si návrháři připravili pro další sezónu.

Perly

Krása perel je věčná, a tak jimi někteří návrháři letos prokládali obvyklejší krystaly a to nejen na šatech, ale i kalhotových kompletech nebo kabátcích. Současně ponechávali jemně transparentní efekt, který v kombinaci s pánsky laděnými střihy působí ještě rafinovaněji. Na přehlídce Dior pro změnu zaujaly hravé prsteny s visacími perlami.

Zuhair Murad
Zuhair Murad | Zdroj: Profimedia.cz

Armani Privé
Armani Privé | Zdroj: Profimedia.cz

Článek pokračuje v následujících kapitolách. >>>

Pokračování 2 / 7

Peplum

Peplum neboli módní prvek, kdy se top na bocích kónicky rozšiřuje, zažívá aktuálně comeback v ready to wear a haute couture nechce zůstat pozadu. Kalhotové sety díky tomu okamžitě získávají frivolnější náboj, zatímco šaty se stávají elegantním odkazem na Diorovu siluetu, která vešla do dějin pod názvem New Look.

Chanel Couture
Chanel Couture | Zdroj: Profimedia.cz

Tony Ward
Tony Ward | Zdroj: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 7

Kočky

Podzimní kolekce sem tam inklinují i k nejrůznějším „spooky“ motivům, což se nevyhýbá ani haute couture. Následující černé kočky jsou však spíše skrytou poctou oblíbených zvířecích miláčků designérů, ať už je to Papillon Alexise Mabilleho nebo Angel Giorgia Armaniho. Možná při navrhování svých šatů mysleli i na etymologii slova catwalk.

Alexis Mabille
Alexis Mabille | Zdroj: Profimedia.cz

Armani Privé
Armani Privé | Zdroj: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 7

Aura

Jedním z nejpozoruhodnějších nápadů tohoto týdne haute couture byly šaty z dílny indického návrháře jménem Rahul Mishra, který se inspiroval aurou – jako extra dimenzí lidského těla. Jejího efektu docílil ombré efektem, přičemž modelka v tomto konkrétním případě měla auru jako štít. Podobný dekorativní efekt představil i George Hobeika.

Rahul Mishra
Rahul Mishra | Zdroj: Profimedia.cz

George Hobeika
George Hobeika | Zdroj: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 7

Svaly

Svaly symbolizují sílu, ale i zranitelnost, což si uvědomíme až ve chvíli, když je vidíme syrově obnažené jako součást biologického systému. A zatímco americký návrhář Thom Browne tímto modelem vzdal hold olympijským sportovcům, Robert Wun si připravil ponurejší příběh – po jeho „muscle dress“ následoval model zobrazující kostru.

Thom Browne Haute Couture
Thom Browne Haute Couture | Zdroj: Profimedia.cz

Robert Wun
Robert Wun | Zdroj: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 7

Jeptišky

Ostré černobílé kombinace mají v módě různé konotace – od výsostné elegance ve stylu módního domu Chanel, přes základy šatníku až po střídmost a cudnost. Právě třetí varianta probleskovala i letošními přehlídkami haute couture, kde šaty vzdáleně připomínaly roucho řeholnic. Pro kontrast nechyběla transparentní sukně či nahé paže.

Stephane Rolland
Stephane Rolland | Zdroj: Profimedia.cz

Alexis Mabille
Alexis Mabille | Zdroj: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 7

Antické olympijské hry

Letošní haute couture fashion week se konal o týden dříve než obvykle, jelikož Paříž už se připravuje na olympijské hry. A designéři tuto velkolepou událost rovněž nemohli opomenout. Dior představil spojení moderního trikotu a antického oděvu peplos, Browne se zaměřil na výšivky, saka v odstínech medailí i pozlacený olivový věnec.

Christian Dior
Christian Dior | Zdroj: Profimedia.cz

Thom Browne Haute Couture
Thom Browne Haute Couture | Zdroj: Profimedia.cz

Doporučujeme

Načíst další články