Jak si správně nalíčit řasy?

Jak si správně nalíčit řasy? Zdroj: iStock.com

Prodloužit, zahustit a natočit jedním tahem: Jak si správně vybrat řasenku?

I ženy, které o sobě tvrdí, že líčení moc nedají, druhou větou obvykle dodávají: „Ale bez řasenky se neobejdu.“ Jak si vybrat tu správnou?Proč patří řasenka mezi nejoblíbenější líčidla? Protože funguje podobně jako obligátní rudé rty, na které si ale spousta žen netroufá. Zkrátka stačí jeden nános a na oči už nic dalšího nepotřebujete. Zvýrazněné řasy samy o sobě přitáhnou pozornost a vytvoří efekt přirozeného půvabu. 

Hledání Supermana

Mezi nejčastější požadavky, tedy to, co od ní čekáme, patří prodloužit, zahustit nebo natočit řasy, případně nějaká kombinace výše zmíněného či rovnou všechno najednou. Do toho by se neměla drolit, rozmazávat a měla by vydržet co nejdéle v perfektním stavu. 

Na co se zaměřit

Barva

Černá patří mezi naprosté evergreeny. Pokud vám přijde příliš intenzivní, pak vás bude bavit hnědá, která dokáže vytvořit velmi přirozený vzhled. Pravidelně se objevují také řasenky modré nebo burgundy a v závislosti na trendech i divočejší barvy. Na běžné nošení možná příliš extravagantní, přesto může jít o zajímavý efekt.

Odolnost 

O voděodolných řasenkách se mluví nejčastěji v létě, protože koupání, opalování… Ale hodit se vám budou i v případě, že trpíte na slzení očí, často pláčete, potíte se nebo sportujete, ale také pokud se vám řasenka rozpouští kvůli cirkulaci vzduchu za brýlemi nebo pod rouškou. Připravte se však na to, že voděodolná řasenka potřebuje intenzivnější odličovací přípravky, takže sáhněte po těch na bázi oleje nebo po dvoufázových produktech. 

Kartáček 

Vybírat je opravdu z čeho. Člověk se musí čas od času ptát, jestli jde o snahu vylepšit funkčnost produktu, anebo jen pokus odlišit se od konkurence. Zda se rozhodnete pro klasické štětiny, nebo dáte přednost plastovým vroubkům, je otázka osobních preferencí, s čím se vám bude lépe pracovat. To, co odpovídá za konečný výsledek, je kombinace kartáčku, samotného produktu (jeho textury) a způsobu, jakým budete řasenku aplikovat. Pokud se zaměříme opravdu jen na kartáčky jako takové, s těmito se setkáte asi nejčastěji.

Text původně vyšel v příloze Teta 2019.

Doporučujeme

Načíst další články