Oblékat se ve stylu hrdinek Bridgertonu? Není problém!

Oblékat se ve stylu hrdinek Bridgertonu? Není problém! Zdroj: Profimedia.cz

Šaty, Anna Tran, 5500 Kč, annatran.online
Body, Bizuu,info o ceně na zalando.cz
Sukně, Reformation, 10 600 Kč, thereformation.com
Blazer, Mun, 6190 Kč, munshop.cz
Boty, Vivienne Westwood, info o ceně na zalando.cz
31
Fotogalerie

Svatby podle Bridgertonu: Styl regencycore je letním trendem číslo jedna

Nadýchaná pastelová romantika seriálu Bridgerton se otiskuje i do současné módy – zejména té svatební. Podlehnete také kouzlo stylu regencycore?

Seriál Bridgerton, jehož třetí řada nyní opanuje první příčku sledovanosti na Netflixu, se do divácké přízně zapsal i díky romantickému vizuálu. V něm ožívá období regentské Anglie z počátku 19. století, které se honosilo elegancí v podobě empírových střihů a pastelových barev. Jednoduchou siluetu oděvů o to více zdobily textury látek, na nichž nechyběly bohaté výšivky, různé textilní reliéfy nebo tylové svrchní vrstvy, které umocňovaly éteričnost nositelky, zatímco balónové rukávy jí současně dodávaly na nevinnosti. To je v souladu s obrazem hlavních hrdinek romantické ságy, které coby debutantky vstupují do společnosti, v níž, jak doufají, naleznou lásku.

TIP NA VIDEO: Co (ne)víte o císařovně Sisi?

Video placeholde

Seriál Bridgerton, který vznikl na motivy knižní série Julie Quinn, funguje jako popkulturní reakce na postpandemické a polykrizové rozpoložení společnosti, které hledá únik ze složité reality v jednoduchých romantických příbězích. Stejně přístupná a líbivá je i jeho móda. Ta navíc zapadá do obecnější „girly“ estetiky, kde se mísí s módními styly jako balletcore, barbiecore, bloquette nebo sentimentálnějším cottagecore. Ve všech hrají roli půvabné pastelové barvy, mašle, volány, okouzlující šperky a všelijaké roztomilé prvky.

Také styl Bridgertonu si ze sociálních sítí odnáší svůj název – regencycore. Díky předloze, ve které se to hemží dlouhými šaty, se specificky ujímá jako inspirace na svatby, kde se navíc může uplatnit nejen individuálně, ale i skupinově. Jak už bylo řečeno, základem jsou pastelové barvy, kterými prostupují květinové motivy. K nim se přidávají výšivky, perly a kamínky, z materiálů pak vévodí krajka, tyl, brokát nebo satén. Vše přitom působí jemně a prchavě jako peříčka na šatech Penelope Featherington.

Regencycore se dále uplatňuje i ve svatebním dekoru, floristice a celkovém pojetí. Svatbám navrací punc tradiční elegance, kde není nouze o růže ani okázalé kovové svícny s vysokými štíhlými svícemi. To se potkává s tuzemskou nehasnoucí oblibou zámeckých svateb, které lze do tohoto stylu napasovat asi nejsnáze. Součástí by měla být okrasná zahrada s růžovými keři, altány nebo party stanem ve vintage stylu, dále koberce a deky rozeseté pod stromy, které skupinkám umožní nerušené povídání. Regencycore v podstatě nepřináší nic nového, nicméně jeho cool název ho předurčuje k tomu, aby ovládl letošní svatební léto.

Doporučujeme

Načíst další články