Jaké rituály vám pomohou nastartovat ráno? Vyberte si!

Jaké rituály vám pomohou nastartovat ráno? Vyberte si! Zdroj: iStock.com

10 tipů, jak se ráno nastartovat: Netípejte budík a dopřejte si požitky!

Ráno rozhoduje o tom, jak bude vypadat váš celý den. Proto byste ho rozhodně neměla jen tak odbýt. Ať už jste ranní ptáče, či noční sova, tyto rituály vám zaručeně zvednou náladu.

Už je to tady zase. Vaše sladké snění přeruší ten otravný zvuk z mobilu, který vám hlásí, že je čas vstávat. Jenomže vám se ještě nechce a odsouváte zvonění, jak jen to jde. Když už konečně vylezete z postele, jste celá rozlámaná a znechucená z představy, co vás všechno čeká. Jste pak naštvaná sama na sebe, protože jdete zase pozdě. Je tohle vaše každodenní rutina? Tak je čas to konečně změnit! 

TIP NA VIDEO: Jak si připravit ranní zdravou misku s granolou?

Video placeholde

1. Neodkládejte budík

Taky si dáváte pár minut sladkého spánku navíc po zazvonění budíku? Tak s tím ihned skoncujte! Nejenže se nebudete cítit odpočatější, ale vystavujete se i zbytečnému stresu. Neustálým odkládáním zvonění totiž hrozí, že buď budík omylem vypnete a zaspíte, nebo vstanete na poslední chvíli a nebudete stíhat ranní úkoly. Tento zlozvyk můžete zkusit překonat například metodou budík–voda. K posteli si připravte sklenici s vodou a napijte se z ní hned po probuzení. Tím se donutíte posadit, což je první krok k úspěšnému vstávání.

2. Pomilujte se

Neodkládejte milostné hrátky až na večer a začněte s nimi hned po ránu. Při sexu se dokonale uvolníte a díky vyplaveným endorfinům si zlepšíte náladu během několika sekund. Také partnerova erekce bude silnější, neboť hladina testosteronu v jeho těle je zrovna na vrcholu. Skvěle funguje také masturbace. 

3. Studená sprcha

Pokud se cítíte jako byste protančila noc, nakopne vás zaručeně studená sprcha. Ta má při pravidelném praktikování i další benefity. Studená voda posiluje imunitní systém, zlepšuje krevní oběh, zrychluje metabolismus a dlouhodobě zlepšuje psychickou kondici.

4. Zacvičte si

I půlminutové cvičení vám prokáže velkou službu. Zkuste dynamické cviky jako dřepy, kliky nebo skákání přes švihadlo. Zapojíte při nich celé tělo a rozproudíte krev. Pokud dáváte přednost pomalejšímu rozjezdu, pak určitě zkuste sestavu pět tibeťanů nebo pozdrav slunci.

5. Udělejte si radost

Z nového dne se budete víc radovat, pokud si hned na začátku uděláte drobné radosti. Nespěchejte a nechte si pár minut jen sama pro sebe. Je jen na vás, jak si je vychutnáte. Můžete si dát dobrou kávu, cigaretu nebo si jen zopakujte, za co jste v životě vděčná. A nemusí to být žádné velké věci. Stačí poděkovat třeba za to, že se probouzíte vedle někoho, koho máte ráda.

6. Využijte sílu aromaterapie

S probouzením vám pomohou také přírodní vůně. Energií vás nabije například éterický olej s vůní citronu, pomeranče či grepu. Lahvičku mějte u postele a hned jak otevřete oči, nakapejte pár kapek do dlaní. Poté chvilku třete dlaněmi o sebe, dokud se nevytvoří příjemné teplo, a přiložte je před obličej. Zhluboka se nadýchejte svěží vůně.

7. Nasnídejte se

Dodejte vašemu tělu energii vydatnou snídaní. Vhodnou potravinou jsou například vejce, po kterých se budete cítit sytá, doplníte bílkoviny a zároveň rychleji spálíte kalorie během dne. Důležité jsou také sacharidy, které obsahuje například celozrnné pečivo. Dopřát si pak můžete i čerstvé ovoce nebo misku ovesných vloček s jogurtem. Pokud ráda hřešíte dortíkem, tak si jej dejte právě ráno. Nebudete mít pak takovou touhu jíst něco sladkého během dne. 

8. Plánujte

Pokud nemáte z předešlého dne napsaný to-do list, tak si místo něj zkuste v posteli představit, jak by vypadal váš ideální den. Promyslete také, co všechno vás přes den čeká a myslete při tom pozitivně. 

9. Dodržujte spánkový režim

Vyhněte se výkyvům. Po víkendovém ponocování a dospávání přes den bude vaše tělo zmatené a těžko se bude vracet do zajetých kolejí. Proto vstávejte a uléhejte přibližně ve stejnou dobu.

10. Zazpívejte si

Nejen světlo, ale i zvuk dokonale probudí vaše smysly. Při vstávání z postele si pusťte nahlas oblíbenou hudbu, která vám vždycky dobije baterky. Pokud rády zpíváte, tak si můžete také procvičit i hlasivky. To samozřejmě platí, pokud tím nikoho dalšího nerušíte nebo máte-li trpělivé sousedy.

Článek vyšel v časopise Blesk pro ženy 6/2020.

Doporučujeme

Načíst další články