Kde si nejlépe odpočinete – v hamace u luxusního zámku nebo se skleničkou na střešním baru?

Kde si nejlépe odpočinete – v hamace u luxusního zámku nebo se skleničkou na střešním baru? Zdroj: Archiv redakce

Víkend bez Wi-Fi: 6 úžasných wellness hotelů, kde si na mobil ani nevzpomenete

Vydejte se do míst, kde mobil vypnete s nadšením a kde vás ani nenapadne se shánět po internetu. Seznamte se s tipy na výlety, které budou hýčkat tělo i smysly.

Wellness Residenz Alpenrose

www.alpenrose.at

Na břehu rakouského jezera Achensee v Tyrolsku se prý splní vaše lázeňské sny. Alespoň to slibuje hotel, který láká na 800 metrů čtverečních koupání, tým fyzioterapeutů, horké termální prameny v jeskynní grottě, finskou, klasickou, bylinno-medovou, parní i snad jakoukoli další saunu, co vás napadne. Kromě kosmetiky pro ženy jsou tu vytvořeny speciální rituály krásy i pro muže.

TIP NA VIDEO: Kam vyrazit v červnu na výlet?

Video placeholde

Aria Hotel 

www.ariahotelbudapest.com

Wellness víkend můžete zažít nejen v přírodě, ale samozřejmě i ve městě. Budapešť je lázeňské město samo o sobě a Aria Hotel se chlubí tím nejexkluzivnějším spa. Specializuje se hlavně na anti-aging a detoxikační procedury, mezi kterými můžete popíjet zdravé drinky i víno na střešním baru, odkud je výhled na celou maďarskou metropoli. Milovníci psů si mohou vzít svého čtyřnohého kamaráda s sebou, navzdory luxusnímu prostředí tu zvířata milují a jsou na ně plně připraveni.

Wellness Hotel & Golf Resort Cihelny

www.golfresortcihelny.cz

Nachází se uprostřed Slavkovského lesa, uprostřed chráněné krajinné oblasti. Můžete si tu nejen zahrát golf, ale hlavně si zaplavat v bazénu, jít do jacuzzi, vyzkoušet finskou parní a bylinkovou saunu či se objednat na masáž. Problém nejsou dětští ani zvířecí návštěvníci a je pouze na vás, který z 36 dostupných pokojů si vyberete. Dívat se můžete na les či do atria. Minimalisté také ocení jednoduchý dřevěný interiér.

Wellness Roubenka

www.wellnessroubenka.cz

Dřevěná chalupa jako z pohádky stojí u Chlumu u Třeboně. Rustikální luxus tu ztělesňuje nejen promyšlený interiér, ale i ručně vyrobený koupací sud, ve kterém se dá ohřát voda, takže v něm můžete spočinout za každého počasí. Děti zabaví trampolína a hřiště. Až si dostatečně užijete přemýšlení v sudu po vzoru antického boha Dionýsa, přemístěte se třeba do sauny nebo vířivky. Na večery strávené u vína a knihy před krbovými kamny budete ještě dlouho vzpomínat.

Hotel Zochova Chata 

www.hotelzochovachata.sk

Hlásá, že nabízí komfort uprostřed hustých lesů Malých Karpat, ale zároveň v pohodlné vzdálenosti 34 kilometrů od Bratislavy. V jarních a letních měsících nabízí detoxikační procedury, co vás mají zbavit nadměrného zadržování vody i toxinů, které mají na svědomí nepříjemné ekzémy. Vířivku si můžete pronajmout na noční odpočinek za svitu měsíce, další své odpočinkové choutky ukojíte nejen v zážitkových sprchách, v Kneippově koupeli či na lesním chodníčku, ale i v saunách a tepidáriu, které ocení všichni ti, co nesnesou příliš vysoké teploty.

Chateau Herálec

www.chateauheralec.com

Zámecké ubytování poblíž Havlíčkova Brodu, které patří k top 10 na světě, láká své hosty na wellness zónu od francouzské značky L’Occitane. Je k vám dispozici bazén pod historickou klenbou, tradiční, bylinková, finská i švédská sauna, vířivka či silencárium, kde zakusíte odpočinek v podobě naprostého ticha. Další vymoženost jako z filmu o sladkém životě, které toto ubytování nabízí, je rezervace soukromé vířivky přímo ve věžičce zámku. Pomyslné balvany z bolavých zad nebo šíje sundají fyzioterapeuti a maséři.

Článek vyšel v časopise Moje psychologie 6/2017.

Doporučujeme

Načíst další články