Kde koupíte stylovou midi nebo maxi džínovku?

Kde koupíte stylovou midi nebo maxi džínovku? Zdroj: Instagram @lydiajtomlinson, @sylviemus_ a @vendelasvensson

& Other Stories, 89 eur, stories.com
& Other Stories, 99 eur, stories.com
Arket, 69 eur, arket.com
Arket, 69 eur, arket.com
Armedangels, 2999 Kč, nila.cz
25
Fotogalerie

Klasická džínová sukně z loňska má konkurenci. O slovo se hlásí nové střihy a odstíny!

Kdyby existoval žebříček popularity sukní, pak by ho bezesporu opanovala džínová v midi nebo maxi délce. Je stejně praktická jako džíny, nabízí lichotivou pouzdrovou nebo áčkovou siluetu a hodí se takřka ke každému topu. Jestli zrovna uvažujete o rozšíření své módní sbírky, pojďte se podívat na naše tipy, kde zalovit.

Džínové sukně jsou must have každého jara – a obzvlášť teď, kdy je konečně můžeme nosit na holé nohy. Na rozdíl od džín v nich není takové horko, díky silnějšímu materiálu v nich současně nemrzneme ráno cestou do práce. Zatímco loni se na vrcholu popularity hřála klasická modrá dlouhá pouzdrovka (ideálně s předním rozparkem), letos se ke slovu dostávají i další a odstíny. Pojďme si je představit!

TIP NA VIDEO: Jaké základní kousky by vám neměly chybět v šatníku?

Video placeholde

Na úvod je potřeba říct, že pouzdrový střih stále můžeme vnímat jako základ šatníku, který budeme s radostí vídat (a vítat) i nadále. Délky oscilují od kolen až po zem, záleží jen na vás, jestli dáte přednost uhlazenějšímu sexy stylu, který si oblíbily i Pařížanky, nebo baggy délce po kotníky, jež si zase dobře rozumí s trendy přelomu tisíciletí – její dispozice například perfektně vyvažuje crop top.

Postupně se však začínají objevovat i nové střihy jako třeba peplum – pouzdrová silueta, která se na spodním lemu rozšiřuje. K dalším „novinkám“ se pak řadí áčkové sukně, ať už v midi nebo maxi délce, které evokují módu 70. let. V outfitech si proto budou rozumět i s aktuálním vládcem sezony – semišem. Rovněž se objevují netradiční prvky jako džínové plisé, asymetricky umístěné knoflíky nebo sukně obdařené tenkým džínovým páskem na zavazování.

Jestli chcete učinit krok stranou, co se týče barev, zaměřte se letos na přírodní odstíny a motivy. Stále bude v kurzu vyšisovaný hnědý denim, stejně tak neuděláte chybu, když sáhnete po džínové sukni v odstínu off-white, kterou můžete stejně dobře kombinovat s bílým tričkem jako i s černou nebo hnědou koženou bundou. A jestli pokukujete po něčem výraznějším, možná vás uspokojí spojení denimu a nejpopulárnějšího vzoru sezony – leoparda. Kde takovou sukni koupíte? Odpověď najdete ve fotogalerii.

Kde koupíte stylovou midi nebo maxi džínovku? Náš výběr najdete ve fotogalerii v úvodu článku.

Doporučujeme

Načíst další články