Budou boat shoes příští velký trend?

Budou boat shoes příští velký trend? Zdroj: Instagram @pernilleteisbaek, @annabelrosendahl a Profimedia.cz

Arket, 180 eur, arket.com
Massimo Dutti, 2595 Kč, massimodutti.com
Bally, 13 400 Kč, zalando.cz
Kazar, 2790 Kč, zalando.cz
Kurt Geiger London, 3430 Kč, zalando.cz
11
Fotogalerie

Další „ošklivé“ boty na scéně: Vystřídají na trůně oblíbené černé mokasíny?

Éra elegantních černých mokasínů se naplnila – nejspíš už všichni máme nějaký ten pár v botníku, a nastává tedy čas se posunout. S novou sezonou se čím dál více dostávají do popředí hnědé mokasíny, konkrétně pak semišové. A aby toho nebylo málo, objevují se i ve variaci takzvaných boat shoes, které aspirují na příští velký ugly trend. Seznamte se!

Jestli má někdo v posledních letech v módě obrovský vliv na nastolování trendů, pak je to bezesporu návrhářka Miuccia Prada, která stojí jak za italskou značkou nesoucí její příjmení, tak i za „mladší“ sestrou Miu Miu. To stvrzuje žebříček nejvlivnějších módních domů, který sestavuje nákupní platforma Lyst – v posledním kvartálu získala Prada druhé místo, zatímco Miu Miu poprvé obsadila první příčku. Proč to stojí za pozornost?

TIP NA VIDEO: Znáte nejlepší second handy v Praze?

Video placeholde

Obě značky stojí za několika masivními trendy posledních let. Když zůstaneme jen u bot, byla to právě Prada, kdo před pár lety nastolil trend černých chunky mokasínů, které pak kopírovaly ostatní módní domy i fast fashion brandy. Díky Miu Miu jsme se zase na podzim zamilovali do sling back lodiček – co na tom, že se jejich pásky zařezávají do paty, na to se móda neptá. Není tedy důvod pochybovat, že takto zazáří i nejnovější model z dílny Miu Miu – mokasíny, které designem připomínají takzvané boat shoes.

Jak název napovídá, tyto původně pánské polobotky vznikly jako praktická obuv pro námořníky a později se ujaly i u movitých majitelů jacht. Za úplně prvním modelem stál v roce 1935 Paul Sperry, jenž se inspiroval svým psem – divil se, jak je možné, že jeho tlapky nekloužou po ledu, a tak vzal nůž a vyrýpal si do podrážky obdobný reliéf. Pozdější boat shoes nesoucí Sperryho jméno pak disponovaly nejen propracovanějším reliéfem, ale i bílou barvou podrážky. Dalším poznávacím prvkem, který je odlišuje od klasických mokasínů, je obvodová tkanička, která slouží k tomu, aby boty lépe držely na chodidlech.

Z popisu je jasné, že po válenkách Ugg, pantoflích Birkenstock a sandálech zvaných fisherman shoes zde máme další trendy pár bot, který provokuje svou „antilíbivostí“ – tentokrát ve stylu estetiky grandpa chic, ale také old money. Na oplátku nám však slibuje pohodlí, které letos v létě možná nebude mít konkurenci. A pokud jsou pro vás boat shoes „trochu moc“, můžete se zaměřit na již zmíněné příbuzné semišové mokasíny. Také ty prožijí letos v létě módní renesanci.

Doporučujeme

Načíst další články