Kde koupíte stylové šaty na kamarádčinu svatbu?

Kde koupíte stylové šaty na kamarádčinu svatbu? Zdroj: Zleva: & Other Stories, Adoore, Rouje, Ganni

& Other Stories, 99 eur
Arket, 149 eur
Ganni, 265 eur
H&M, 749 Kč
Ganni, 295 eur
45
Fotogalerie

Jdete na svatbu? 45 nejkrásnějších šatů z aktuálních kolekcí, ve kterých nešlápnete vedle

Svatební sezona se v květnu rozjíždí naplno, a vás tak možná čeká příjemná povinnost oslavit s přáteli jejich lásku. Nevyhnutelně tak stojíte před otázkou, co na sebe, abyste se cítila pohodlně, sebevědomě a reprezentativně, ale současně naplnila představy snoubenců i společenské konvence. Konec tápání! Máme pro vás více než čtyřicítku nejlepších šatů, které tyto požadavky splňují. Vyberete si?

Šaty na svatbu kamarádky – reálná, ale mnohdy i imaginární módní kategorie, do které schraňujeme všechny ty nádherné modely, které nám čas od času přijdou do cesty v obchodech či v e-shopech. Když si v hlavě opodstatňujeme, proč si je koupit, jako první se nabízí právě veselka přátel, ačkoli třeba ani žádná nemusí být v dohlednu. Ale co kdyby, že?

TIP NA VIDEO: Jak vypadá svatební účes a líčení ze salonu?

Video placeholde

Jak radí americká stylistka Allison Bornstein, když vás nějaký slavnostnější kousek vysloveně uchvátí a zapadá do vašeho stylu, nečekejte na příležitost a kupte si ho. Podle jejího názoru je to efektivnější, než shánět oblečení pro nějakou specifickou událost, kdy už se více podřizujeme jejímu vyznění a očekávání jiných lidí. Současně ale na první místo staví možnost „shop your closet“ – tedy jít se podívat do skříně, jestli tam něco vhodného už dávno nemáte.

Nicméně, jestli nyní opravdu sháníte šaty s vidinou konkrétní svatby, je dobré si připomenout pár nepsaných pravidel, jak by měly vypadat. Protože jde o společenský oděv, je vítaná elegantní midi délka, popřípadě maxi střih, který rezonuje s romantickým nábojem svatby. Připomeňme také, že koná-li se svatba v kostele, je potřeba zahalit nejen stehna, ale i ramena.

Co se týče barev, mohou vás překvapit nejen konvenční, ale i individuální požadavky. Že je bílá barva vyhrazena pro nevěstu, je obecně známo, problematické však mohou být i výrazné odstíny – například zářivě červené šaty mohou na svatbě působit příliš sebestředně. Jaké barvy jsou naopak vhodné, se snadno můžete inspirovat při sledování seriálu Bridgertonovi. Ze vzorů jsou ideální květiny či puntíky, nicméně pokud má nevěsta cit pro aktuální světové trendy, jistě by vám schválila i šaty s jemným leopardím vzorem.

I přes určité restrikce nabízí kategorie „šaty na svatbu“ celou škálu stylů. Minimalistky bezesporu uspokojí aktuální móda ladného saténu, který je pro svatby jako stvořený – nabízí decentní slavnostní lesk, navíc mu vysloveně sluší „svatební odstíny“ – tedy pudrové a pastelové tóny. V případě venkovských svateb se hodí i elegantní lněné šaty, které budou v souladu s rustikálním pojetím veselky. Jestli jste vyznavačkou princeznovské opulence, můžete si dopřát balonové rukávy, řasení, volány.

V každém případě vždy respektujte i svůj osobní styl. Spektrum různorodých šatů totiž na fotkách stejně působí lépe než přikázaná uniformita. A to jistě ocení i nevěsta.

45 nejlepších šatů na svatbu najdete ve fotogalerii v úvodu článku.

Doporučujeme

Načíst další články