Bílé šaty

Bílé šaty Zdroj: Instagram @francescaperks, @matildadjerf a @linda.sza

Reformation, 9050 Kč
Reformation, 10 700 Kč
Sézane, 155 eur
Adoore, 128 eur
Adoore, 99 eur
30
Fotogalerie

Čistá letní romantika: 30 nejkrásnějších bílých šatů z aktuálních kolekcí

Na svatbu kamarádky si je vzít nemůžete, zato na dovolenou klidně několikero. Řeč je o romantických bílých šatech, které se každé léto vracejí do popředí zájmu a spolu s tím i do našich šatníků. Kde letos pořídíte ty nejkrásnější?

Obliba bílých šatů v létě stoupá z pochopitelných důvodů – ve světlé textilii pociťujeme menší horko, navíc bývá lichotivá v kontrastu s přirozeně opálenou pokožkou. A s letní bezstarostností, kterou zažíváme zejména na dovolené, se také méně obáváme, že si oblečené ušpiníme. No a co? Bílé šaty se navíc v módě často pojí s romantickými střihy a krajkou – a ani letošní kolekce v tomto netvoří výjimku.

TIP NA VIDEO: Souboj velikostí S vs. XL. Jak sluší stejné šaty různým postavám?

Video placeholde

Bílá barva v módě evokuje nevinnost a letní šaty na tuto strunu rozhodně hrají, aniž by působily příliš cudně. Vypomáhají si skrze balonové či nabírané rukávy, různé krajkové panely a lemování, decentně svůdná tenká ramínka či nabírané sukně. Také obligátně minimalistické košilové střihy nyní přijímají starosvětské prvky jako jsou nabírané dlouhé rukávy či krajkové stojáčky.

K dalším populárním střihům patří babydoll nebo midi šaty s empírovým střihem, které evokují éru, kdy estetika dámských nočních košil pronikla do veřejného oděvu. Ještě rafinovaněji se v tomto směru jeví saténové šaty na špagetová ramínka v duchu pařížské nonšalance. I v tomto případě platí, že k létu to tak nějak víc patří – odhodit pomyslné svrchní vrstvy a užít si volnost se vším všudy.

Výběr bílých šatů najdete ve fotogalerii v úvodu článku.

Doporučujeme

Načíst další články