Lněné kalhoty

Lněné kalhoty Zdroj: Instagram @freepeople, @camille_pidoux a @linda.sza

& Other Stories, 79 eur
Arket, 69 eur
Arket, 69 eur
Cos, 69 eur
Cos, 79 eur
20
Fotogalerie

Příliš horko na džíny? Nahraďte je populárními letními kalhotami, které nesundáte

Léto oficiálně začalo, což z módního hlediska znamená příklon k prodyšným či chladivým materiálům a volnějším střihům, které se nelepí na tělo. Právě tyto atributy nejlépe splňují kalhoty, díky kterým můžete své oblíbené džíny minimálně na dva měsíce schovat do skříně.

Volné letní kalhoty si získaly popularitu zejména v letních měsících následujících po covidových vlnách, kdy se stávaly přirozeným následovníkem domácích tepláků. Do popředí se v té době totiž dostaly zejména modely s pohodlným elastickým pasem. Širší palazzo, které byly populární do té doby, postupně vystřídaly kalhoty s volnými rovnými nohavicemi, které si z tepláků vypůjčovaly stahovací sportovní šňůrku, nicméně současně barvami a vzory připomínaly klasické pyžamové kalhoty. V módě šlo o další důkaz, že pandemie definitivně smazala rozdíl mezi soukromým a veřejným.

TIP NA VIDEO: V čem spočívají výhody lněného oblečení?

Video placeholde

Ale zpět do roku 2024. Také letošnímu létu vévodí kalhoty, které směle nahrazují oblíbené džíny. Jakmile si je jednou obléknete, jen těžko se jich budete chtít vzdát a dost možná v nich prochodíte i celé léto. K jejich přednostem patří nejen elastický pas a volné nohavice, ale i materiál – kolekce nejčastěji nabízejí kalhoty ze 100% lnu nebo lněných směsí. Tento přírodní materiál jim dodává ležérní texturu, současně má termoregulační schopnosti a je velmi odolný třeba při praní v pračce.

To všechno přispívá k tomu, že lněné kalhoty s elastickým pasem aspirují na vůbec nejoblíbenější letní kousek. Dalším důvodem je jejich vzhled – častější jsou pro ně tlumené přírodní tóny nebo jemné „pyžamové“ proužky, díky kterým se snadno kombinují. Přesto, nebo právě proto k nim stačí jen bílé triko (viz úvodní koláž) a můžete vyrazit – ať už do práce, nebo na procházku křivolakými uličkách vaší prázdninové destinace.

Výběr lněných kalhot najdete ve fotogalerii v úvodu článku.

Doporučujeme

Načíst další články