Výběr nejlepších modrých šatů z aktuálních kolekcí najdete ve fotogalerii.

Výběr nejlepších modrých šatů z aktuálních kolekcí najdete ve fotogalerii. Zdroj: Instagram @francescaperks, @linda.sza a @juliesfi

& Other Stories, 75 eur
& Other Stories, 79 eur
& Other Stories, 79 eur
& Other Stories, 99 eur
& Other Stories, 99 eur
31
Fotogalerie

Must have na dovolenou: 30 nejkrásnějších modrých šatů z aktuálních kolekcí

Pokud něco může v každodenní módě konkurovat oblíbené kategorii „šaty s kapsami“, pak jsou to bezesporu šaty v dlouhodobě nejpopulárnější barvě. Obzvlášť v létě je jejich kouzlo neodolatelné.

Když dojde na letní šaty, patří modrá barva k nejpovolanějším. Evokuje totiž moře, nádherné obzory, vymetenou oblohu, ale i malebnou architekturu jihoevropských států – ať už je vám bližší Santorini se svou ikonickou přímořskou architekturou nebo malebné portugalské domy proslulé kachličkami azulejos. Modrá barva má význam i pro naše smysly – působí současně uklidňujícím a chladivým dojmem, což člověk během letní dovolené rozhodně ocení.

TIP NA VIDEO: Souboj velikostí S vs. XL – jak sluší stejné šaty různým postavám?

Video placeholde

Nespornou výhodou modré barvy je, že se zkrátka dobře kombinuje – podobně jako klasický modrý denim. Námořnickou modř zase řadíme mezi základní barvy – díky tomu, že působí elegantně, sofistikovaně a nadčasově, ale současně působí méně tvrdě než černá. Podobně univerzální charakter mívá v létě i světle modrá v odstínu baby blue, které nadto sluší jemné košilové pruhy i gingham kostičky.

Léto si nicméně žádá i syté odstíny královsky modré a azurové, které pro změnu vynikají i na prázdninových fotografiích – ať už v monochromních outfitech nebo vzorech inspirovaných modrotiskem. V každém případě platí, že modré šaty se dobře kombinují – sluší jim doplňky v přírodních či metalických odstínech jako jsou třeba slaměné kabelky či zlaté balerínky. Po vzoru stylingu módního domu Gucci v posledních kolekcích můžete zkusit i koketerii s červenou či vínovou.

Výběr nejkrásnějších modrých šatů najdete ve fotogalerii v úvodu článku.

Doporučujeme

Načíst další články