Kde koupíte stylové síťované baleríny?

Kde koupíte stylové síťované baleríny? Zdroj: Instagram @audreyafs, @pernilleteisbaek a @lunaisabellaa

& Other Stories, 119 eur
& Other Stories, 119 eur
& Other Stories, 119 eur
& Other Stories, 119 eur
Arket, 139 eur
20
Fotogalerie

Je to oficiální: Tohle jsou nejoblíbenější boty letošního léta! Už je máte v botníku?

Když loni módní dům Alaïa představil svoje síťované baleríny, málokdo asi tušil, že je za rok bude chtít mít v botníku také. A když ne model od designéra, tak alespoň dostupnější v podobném duchu. Protože co se zpočátku jevilo poněkud výstředním trendem, se o rok později ukazuje jako nejen jako půvabná, ale i racionální volba na léto. Podlehnete také?

Balerínky se o comeback pokoušely několik let bez většího zájmu. Povedlo se jim to až ve chvíli, kdy se objevily nové verze, které jsme před patnácti lety ještě neznali a díky kterým se hned tak neomrzí – jednou z nich jsou i síťované baleríny. Loni prorazily díky módnímu domu Alaïa, který se při vymýšlení designu inspiroval tradiční japonskou obuví.

TIP NA VIDEO: Připomeňte si historii balerínek. Která herečka stojí za jejich světovou popularitou?

Módní influencerky pro ně rázem zahořely, nicméně dlouho se zdálo, že půjde spíše o niche trend. Navzdory všeobecnému přesvědčení o rychlé pomíjivosti módy, totiž ty nejpopulárnější trendy potřebují aspoň dvě sezóny, aby ovládly wishlisty ve velkém. A síťovaným balerínám se to povedlo až letos.

S létem totiž přichází i jejich obrovská výhoda – nejen, že chodidlům poskytují aspoň minimální krytí a ochranu, ale současně jsou prodyšné, takže se v nich noha nepotí jako v jiných uzavřených botách. Současně jsou pohodlné díky tomu, že bývají z pružnějších materiálů nebo měkkých umělých vláken (zejména z polyamidu).

A v neposlední řadě jsou hodně sexy, zejména když z nich prosvítá třeba červený lak na nehty. Na druhou stranu brzy zjistíte, že vaše pedikúra nemusí být dokonalá, aby v síťovaných balerínách vypadala hezky. A to se také počítá.

Výběr síťovaných balerín z aktuálních kolekcí najdete ve fotogalerii v úvodu článku.

Udělejte si test Mojí psychologie: Co vám komplikuje život a jak ze sebe dostat to nejlepší?

Doporučujeme

Načíst další články