Potápění je v Rudém moři snad až povinností!

Potápění je v Rudém moři snad až povinností!

Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia
13
Fotogalerie

Potápění v Rudém moři i pouštní safari: Egypt není jen o válení se na pláži

Egypt je oblíbená dovolenková destinace. Mnozí ho proto mají za zemi, kde se dá jen povalovat u moře nebo bazénu pod spalujícími slunečními paprsky. To je ale chyba! Stačí vybrat správné místo a užijete si ho na maximum.

Dovolená na míru

V Egyptě jsou pro dovolenkování známé tři hlavní destinace – Marsa Alam, Hurghada a Sharm El Sheikh. „Marsa Alam je ideální pro všechny, kteří milují šnorchlování nebo potápění. Moře tu má zpravidla korálové podloží, je tedy možné pozorovat krásy podmořského života už malý kousek od pláže,“ popisuje tisková mluvčí CK Bluestyle Ilona Topolová. „Hurghada je živé, pulzující město s restauracemi a bary, dosyta si ho vychutnají především klienti, kteří mají rádi noční život. Destinace Sharm El Sheikh je mimo jiné vyhlášeným potápěčským střediskem. Je na nejjižnějším cípu Sinajského poloostrova a nachází se tu známá Blue Hole, tmavomodré oko kulaté korálové průrvy, a také vyhlášené letovisko Dahab neboli zlato a jedno z nejkrásnějších a nejživějších středisek v oblasti – Naama Bay,“ dodává.

V poušti si můžete vyzkoušet jízdu na čtyřkolkách a v buginách.
V poušti si můžete vyzkoušet jízdu na čtyřkolkách a v buginách. | Zdroj: TK

Zážitky nade vše

Kladete si také při výběru dovolené otázku, jak zažít všechno, co chcete, a zároveň si odpočinout bez stresu a spěchu? V Egyptě vás pravděpodobně bude nejvíc lákat potápění a šnorchlování, pláže, skvělé jídlo a pití, výlety do pouště a na pyramidy. Dá se to vůbec stihnout třeba za týden? „Pro tento typ dovolené je jednoznačně nejlepší Hurghada. Jeden den můžete strávit na mořském safari, kdy na lodi vyrazíte šnorchlovat nebo se potápět ke korálovým útesům, další den můžete lodí na tropický ostrov Giftun s bílými plážemi, průzračnou vodou a malými korálovými útesy hned u pláže. Jen pár minut jízdy od města je v poušti vybudované pouštní safari, kde se projedete na čtyřkolkách a v buginách, v džípech pak navštívíte beduínskou vesnici. Hurghada je také ideálním startovacím bodem pro jednodenní výlet do Káhiry, který můžete podniknout buď letecky, nebo autobusem. Součástí výletu je návštěva pyramid a Sfingy v Gíze, návštěva Egyptského národního muzea a výlet po Nilu,“ popisuje Ilona Topolová.

Potápění je v Rudém moři snad až povinností! Egypt je ale také známou destinací pro kitesurfing a Hurghada i ostrov Giftun jsou místa, kde se kituje celoročně. Jsou zde také národní parky a oázy, kde můžete přespat a prožít tak jedinečnou noc v poušti.

Špetka dobrodružství

Co se vám v Egyptě bude hodit

Měna – připravte si hotovost v EUR nebo USD, případně je můžete na místě vyměnit i za egyptské libry. Hotovost se bude hodit na tržiště, výletní místa a na lodě. Platební karty akceptuje většina hotelů a obchodů.

Zásuvky – do zásuvek v Egyptě nebudete potřebovat žádný speciální adaptér.

Připojení k internetu – zpravidla nebývá problémem v hotelových resortech. Pokud chcete být připojeni i mimo ně, můžete si předem zřídit mobilní Wi-Fi nebo na letišti zakoupit egyptskou SIM kartu.

Zahalování – Egypt je velmi tolerantní země, přesto je s respektem právě k jeho náboženství doporučováno mít mimo resort například zahalená ramena a kolena, i když to není povinné. Co určitě není vhodné, je projevování fyzické náklonnosti na veřejnosti.

Pitná voda – pijte vodu balenou a vyvarujte se i ledu v nápojích. Voda zde obsahuje bakterie, které dokážou potrápit náš zažívací systém. Pokud k potížím dojde, je doporučeno užívat léky egyptské, české léky na střevní problémy v Egyptě nezabírají. 

Smlouvání – nelekněte se, je naprosto přirozenou součástí každého obchodu, který v Egyptě probíhá.

Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia | Zdroj: TK

Osobní doporučení

Přiznávám, že vyhledávám spíš místa s možností hikingu v horách a Egypt jsem původně neměla na seznamu TOP 10 destinací, které bych chtěla vidět. Možná ani v TOP 20. O to víc mě překvapilo, jak umí být krásný a zábavný. A taky upevnilo v tom, že co nevyzkoušíš, nevíš. Vždycky jsem si chtěla zkusit potápění s přístrojem, na což je Rudé moře naprosto ideální. Díky výletu s CK Bluestyle a zkušeným instruktorům jsem si splnila svůj sen!

Do Egypta vyrazila šéfredaktorka časopisu Dieta Marie Makovská. Aktuální číslo si můžete koupit v naší on-line trafice iKiosek.cz. Dnes objednáte, zítra ho máte ve schránce. A doprava je zdarma!

Dieta 05/22
Dieta 05/22 | Zdroj: Anna Kovačič