Maastricht, Holandsko

Maastricht, Holandsko Zdroj: Shutterstock

Perugia, Itáli
Aarhus, Dánsko
Už víte, kam v létě na dovolenou?
Porto, Portugalsko
Hamburg, Německo
7
Fotogalerie

6 podceňovaných měst Evropy, která byste měla navštívit

Londýn, Paříž, Budapešť. Všichni ta města známe a spousta z nás v nich byla anebo o jejich návštěvě alespoň přemýšlela. Přitom v Evropě existují i metropole, které jsou opomíjeny, ačkoliv mohou zajímavostmi předčit jiné. 

Přemýšlíte, kam vyrazit v létě na prodloužený eurovíkend? Určitě vám myšlenka padla na některé z měst, jako jsou třeba Kodaň, Amsterodam, Řím nebo Paříž. Není to ale trochu nuda? Co takhle vydat se do zapomenutých evropských měst, kde na každém rohu nenarazíte na skupinky turistů, a lépe si tak budete moct užít tamějšího koloritu?

Pokračování 2 / 7

Maastricht, Holandsko

Amsterodam je skvělé město pro noční život a pořádnou jízdu, ale nezapomeňte v Holandsku také třeba na Maastricht. Město, které si asi nejvíc spojujeme se stejnojmennou smlouvou EU, ale přitom nabízí mnohem víc. Leží na jihu Nizozemska, je to tedy, co by kamenem dohodil z Německa (na rozdíl od Amsterodamu nebo třeba Haagu). Maastricht je nejstarší holandské město, o památky tu tedy není nouze. Kromě toho je tu také poměrně hodnotná sbírka umění ukrytá v Bonnefantenmuseum. Jestli jste gurmeti, oceníte restauraci Beluga, která je oceněna Michelinskou hvězdou. Ke zdejším specialitám, které určitě musíte ochutnat, patří jablečné knedlíky.

Maastricht, Holandsko
Maastricht, Holandsko | Zdroj: Shutterstock

Pokračování 3 / 7

Porto, Portugalsko

Kopcovité město zalité barvami všech odstínů, kde na každém rohu (nebo spíš vrcholku) cinká tramvaj. Porto zkrátka vypadá, jako by vypadlo z kreslené pohádkové knížky. A ačkoliv všechny ty barvy působí energicky, město samo o sobě je líné, čas se tu příjemně vleče a můžete si jej vymezit, na co se vám jen zachce. Třeba na skleničku sangrie, kterou tu navíc seženete za méně jak 3,50 EUR. Takže, dost bylo upjatosti, povolte vázanku, vyměňte lodičky za slip on a dejte si do nosu.

Porto, Portugalsko
Porto, Portugalsko | Zdroj: Shutterstock

Pokračování 4 / 7

Aarhus, Dánsko

Aarhus jako kdyby trpěl syndromem mladšího, přehlíženého sourozence. Zastiňuje jej Kodaň, která je větší, což ale nemusí nutně znamenat, že je i hezčí. Studentské město je protkané vodními kanály a bohémský život je tu znát na každém rohu. Kromě toho se Aarhus stal kulturním městem pro tento rok. Ještě aby ne, koncentrace muzeí je tu skutečně neuvěřitelná. A pokud jste milovníky dobrého jídla, přijdete si tu na své, začínají se sem stahovat ti nejlepší kuchaři z celého Dánska.

Aarhus, Dánsko
Aarhus, Dánsko | Zdroj: Shutterstock

Pokračování 5 / 7

Cádiz, Španělsko

Sevilla, Granada i Andalucia jsou neopomenutelná města ve Španělsku, připsat na seznam byste si ale měli i Cádiz. Na tomto přímořském městečku se podepsaly všechny možné stavební styly, najdete tu jak vliv renesance, tak i arabského stylu. Bodejť by ne, jde o pravděpodobně nejstarší město jihozápadní Evropy. Když už je člověk vyprahlý z návštěvy památek, může se svlažit v moři stejně jako Halle Berry coby Bond girl v ikonických plavkách, když se tu před patnácti lety natáčela bondovka s Piercem Brosnanem.

Cádiz, Španělsko
Cádiz, Španělsko | Zdroj: Shutterstock

Pokračování 6 / 7

Perugia, Itálie

Jestli milujete Toskánsko a města, jako je Florencie, pak si příště udělejte výlet do Perugie. Toto kopcovité město shlíží na hektary a hektary vinic a zelených ploch kolem, člověka to nutně nabije pozitivní energií. Perugia má navíc mnohastaletou historii, kořeny totiž spadají až do třetího století před naším letopočtem, kdy město patřilo mezi jedno z dvanácti nejmocnějších etruských měst. Prohlídnout si tu můžete památky jako třeba Etruský oblouk s římskými prvky anebo si sednout do jedné z mnoha kaváren a vináren a ochutnat tamější dobroty.

Perugia, Itáli
Perugia, Itáli | Zdroj: Shutterstock

Pokračování 7 / 7

Hamburg, Německo

Ano, Berlín je epicentrem německé kultury, ale Hamburg je město, kde to skutečně žije. Ač chladné a pro mnohé nepřístupné, jiní si tu můžou dosyta vyřádit v nočních klubech a protančit se na elektro až do rána. Kocovinu z předešlé noci pak krásně vyléčit na rybím trhu, který otevírá už v pět hodin ráno. Nicméně toto největší německé přístavní město toho nabízí mnohem více, a to včetně pamětihodností. Zájemci se mohou podívat do čtvrti červených luceren anebo si odpočinout ve městě ve čtvrti Aldsat u jezera, na kterém se dá i plachtit.

Hamburg, Německo
Hamburg, Německo | Zdroj: Shutterstock