Moderní domov ve vyřazeném lodním kontejneru

Obří kontejnery nemusí nutně sloužit jen k přepravě nákladu na lodích. Zajímavé využití pro ně nalezli architekti, kteří je použili jako stavební materiál při stavbě domova pro rodinu. Podívejte se na nejzajímavější realizace z celého světa.

Bydlení v lodním kontejneru není úplnou novinkou. Zájem o netradiční ekologické stavby výrazně stoupl v roce 2012 díky stavbě Graceville Container House od architektonického ateliéru Ziegler Build. Majitelé domu, Todd a Di Millerovi, přišli o domov při povodních. Nové bydlení si nechali postavit z 31 vyřazených lodních kontejnerů. V novém příbytku mají k dispozici 4 ložnice, 4 koupelny, tělocvičnu a umělecké studio.

Graceville Container House

Bydlení postavené z kontejneru má řadu výhod. Cena je výrazně nižší než u klasické zděné stavby. Kontejnery jsou variabilní a lze je na sebe skládat podobně jako kostky v počítačové hře Tetris. Postavit je můžete kdekoli.

Protože není nutné zdít, je stavba podstatně rychlejší. Střechu nad hlavou můžete mít prakticky ihned. Zároveň můžete udělat i něco pro přírodu. Vyřazené lodní kontejnery nemusí skončit zbytečně ve šrotu. Sloužit mohou třeba jako nový domov pro rodinu.

Jak se v nich žije? Podívejte se do galerie:

Podívejte se na nejzajímavější realizace se dvorkem nebo terasou: