myloview.cz

myloview.cz Zdroj: myloview.cz

myloview.cz
myloview.cz
3
Fotogalerie

Elegantní obrazy zvířat: Hravé i dravé záběry u vás doma

O faktu, že je zvířecí říše z hlediska druhů doslova bezbřehá, není třeba nijak výrazně diskutovat. Zvířat je na světě spousta a k lidem prostě a jednoduše patří. Pokud doma nemáte kapacity na to, abyste některá chovali, anebo zkrátka chcete mít určité druhy zvířat nablízku, vsaďte na moderní obrazy zvířat. K dostání jsou dnes v obrovském množství různých variací a rozhodně se vyplatí pořídit si je domů. Jestliže tápete a nevíte, jaký obraz by se vám hodil, nezoufejte! Máme pro vás takřka nekonečnou inspiraci. Alternativ je skutečně hodně a do každého interiéru se hodí jiné provedení. Buďme ale už konkrétní a proberme se jednotlivými druhy zvířat.

Divoká a nespoutaná fauna

Hodně oblíbenými motivy do mnohých domácností jsou divoká zvířata, s nimiž se běžně v přírodě nelze setkat. Moderní obrazy zvířata tohoto druhu dokážou zobrazit v různých akcích přímo při činu. Typickým příkladem může být třeba lov dravých ptáků, kdy si kupříkladu jestřáb vyhlédne svou kořist a snaží se ji ulovit. Zachycen může být jak v letu, tak i přímo na zemi, když už má svůj cíl alespoň z poloviny splněný. V každém případě vypadají vcelku dravě a akčně také mnohé souboje dospělých samců ve stádě o přízeň samice. Moc hezké jsou třeba prchající antilopy anebo souboje zvířat podobného typu. Prach za kopyty a odhodlané výrazy patří mezi velmi fotogenické momenty, jež by byla škoda nezachytit v ten pravý okamžik. Výbornou volbou jsou také klasické dravé šelmy typu lvů, tygrů nebo panterů.

Zvířata, led a sníh

Že zvířata nedokážou přežít v poměrně náročných klimatických podmínkách? Nesmysl! Obrazy zvířat ve vyloženě zmrzlých krajinách nás o tom jednoznačně přesvědčí. Jaké scenérie můžete mít právě u vás na stěně? Tak třeba klasické lední medvědy, již aktuálně dovádějí ve zcela zmrzlých oblastech. Výbornou volbou jsou ale i jiná arktická zvířata typu vlků, lišek a mnohých jiných. Takovýmto obrazům dominuje čistá bílá barva s několika drobnými tmavšími odstíny. Vzhledově padnou do jakéhokoli pokoje, a to nejenom do toho obývacího. Třeba v ložnici vypadají takovéto scenérie opravdu skvostně. V dětském pokoji naopak najde své místo třeba obrázek tučňáků. Tyto roztomilí tvorové jsou na zimu dokonale připravení. Třeba v animované podobě se dětem budou stoprocentně líbit.

myloview.cz
myloview.cz | Zdroj: myloview.cz

Vyprahlé pouště a stepi pro milovníky horka

Opakem zimních krajin jsou samozřejmě pouště. I ty ale nemusejí být úplně vyprahlé a život v nich je jenom poněkud skrytý. Na poušti žijí spíše menší živočichové typu různých pavouků, ještěrek a zkrátka plazů. Jinak se sem ale pochopitelně vydávají i beduíni, kteří s sebou mají velbloudy dromedáry. I tato statná respekt budící zvířata se na poušti mohou nacházet. Vzhledově jistě zaujmou. Exotika okořeněná zachycením velblouda při jízdě pouštní krajinou je jedinečná. Obrazy zvířat dokážou oživit v jakékoli podobě, a to třeba na stepi. Právě tady žije největší množství různých druhů zvířat, která jsou hodně zajímavá. Typickým příkladem mohou být třeba vysoké majestátně vzhlížející žirafy okusující zbytky listí na již tak vyprahlých stromech. Kapitolou samou o sobě jsou sloni roztomile dovádějící v napajedle. Voda je pro ně aktuálně vším a oni ji nejen pijí, ale koupou se a vytvářejí obrázek plný života.

myloview.cz
myloview.cz | Zdroj: myloview.cz

Hmyz v mnoha podobách

Zapomenout nemůžeme ani na hmyzí říši. Tu reprezentují především motýli. Tito krásní živočichové se vyskytují ve spoustě různých čeledí, jež obsahují další takřka nekonečné množství druhů. Hodně dobrou volbou do jakéhokoli bíle vymalovaného pokoje je velký obraz právě s hejnem pestrobarevných motýlků. I zdánlivě naprosto fádní místnost může být tímto způsobem dokonale probarvena. V dětských pokojích mají motýli své nezastupitelné místo. Moc hezky ale vypadá třeba i taková včela, která aktuálně opyluje květy. Tento drobný, leč velmi užitečný tvor, je zobrazován ve spoustě podob. U dětí jistě zaboduje třeba taková animovaná včelka Mája. Ocení ale i jiné zástupce hmyzí říše v kresleném pojetí.

Hledáte inspiraci, jak zútulnit váš byt? Další krásné fototapety naleznete zde.