10 cool obchodů s českým designem. Kam pro nejlepší kousky? | Ženy.cz
 


10 cool obchodů s českým designem. Kam pro nejlepší kousky?

1. června 2017 • 06:05
 • Chcete si pořídit hezký kousek designu a podpořit přitom tuzemské tvůrce? Máme pro vás tipy na ty nejlepší obchody s českým designem, kde seženete vše od módy, doplňků až po vybavení do bytu!

 • Papelote

  Nové české papírnictví s neotřelým přístupem k papíru. Není to pouhý podklad pro psaní, ale materiál plný chutí, vůní, zvuků a barev. Papelote nabízí široký sortiment originálních sešitů, bloků, balicích papírů, penálů, obalů na knihy, plstěných výrobků a dalších produktů, které jsou vyrobeny v Čechách z ekologicky šetrných materiálů.

  Kde: Vojtěšská 9, Praha 1, www.papelote.cz

  Nové české papírnictví Papelote Nové české papírnictví Papelote Autor: archiv obchodů

 • Deelive Design Store

  Největší prodejní galerie českého designu v Praze patří mezi horké novinky na tuzemské scéně. Nabízí bytové doplňky a nábytek, které pro ni navrhli úspěšní i začínající designéři. Seženete zde sklo, svítidla, šperky, oblečení, módní doplňky, hračky, knihy i kosmetiku.

  Kde: Smetanovo nábř. 334/4, Praha 1, www.deelive.cz

  Deelive Design Store Deelive Design Store Autor: archiv obchodů

 • Míšeňská 10

  Concept store, za jehož ideou stojí autorka módní značky Win Win Love Barbora Vilišová a blogerka Adéla Mazánková. Všechny nabízené produkty pojí láska k jednoduchosti. V prostoru se setkává bílá s černou, na policích naleznete udržitelnou módu recyklovanou podle posledních trendů. Seženete tu také českou kosmetiku Onest nebo kultovní náhrdelníky Antipearle.

  Kde: Míšeňská 10, Praha 1, fb.com/misenska10

  Recyklovanou módu najdete v Míšeňské 10 Recyklovanou módu najdete v Míšeňské 10 Autor: archiv obchodů

 • Vnitroblock

  Představuje unikátní spojení industriálních prostor s kulturou a uměním. Módu a odpočinek naleznete v Signature store & café. Jak název napovídá, není to jen stylová kavárna, ale také galerie mladých designérů a showroom lokálních a středoevropských módních značek. V tanečním studiu Sector si můžete vybrat z pestré nabídky pohybových lekcí. Ve sklepním PidiKině se pořádají speciální projekce.

  Kde: Tusarova 31, Praha 7, fb.com/vnitroblock

  Multifunkční prostor Vnitroblock Multifunkční prostor Vnitroblock Autor: archiv obchodů

 • Lipa store

  Dárky s dotykem Česka, za které se nebudete stydět. E-shop nabízí originální design s tradičním symbolem této země – lípou. Kromě marmelád, porcelánových i smaltovaných hrníčků, prostírání, hraček a obalů zde seženete i dřevěné doplňky, ozdoby či koberec.

  Kde: Book Therapy, Římská 35, Praha 2, www.lipastore.cz 

  Lípa Store nabízí dárky z Česka, za které se nebudete stydět Lípa Store nabízí dárky z Česka, za které se nebudete stydět Autor: archiv obchodů

 • CVRK

  Máte rádi nezávislou módní scénu, nápadité doplňky a šperky výhradně od českých návrhářů? Tvorbu více než 100 lidí se šikovnýma rukama a hlavou plnou kreativních nápadů naleznete ve čtyřech pobočkách CVRK.

  Kde: Václavské náměstí 785/28, Praha 1, www.cvrk.cz

  CVRK nabízí tvorbu více než 100 tuzemských designérů CVRK nabízí tvorbu více než 100 tuzemských designérů Autor: archiv obchodů

 • Lavmi

  Potrpíte si v interiéru na vzory? Pak je butik Lavmi jako stvořený pro vás. Tohle designérské studio vkládá svou kreativitu do tapet, svítidel, utěrek, polštářů, tašek, hodin i do stylových sešitů. Myslí přitom i na děti. Dětské motivy patří k nejlepším!

  Kde: Zlatnická 12, Praha 1, www.lavmi.cz

  Lavmi, to nejsou jen úžasné tapety Lavmi, to nejsou jen úžasné tapety Autor: archiv obchodů

 • DOX

  Pokud se zatouláte na Prahu 7, stavte se v Centru současného umění DOX. Kromě výstav zde nabízejí špičku nového českého designu a konceptuální tvorby. Hlavně šperky, porcelán a sklo.

  Kde: Poupětova 1, Praha 7, www.dox.cz

  Do DOXU nejen na výstavy. Sežete tu i dobrý design Do DOXU nejen na výstavy. Sežete tu i dobrý design Autor: archiv obchodů

 • Modernista

  Máte slabost pro kvalitní nábytek ze 30. let 20. století? Restaurované kousky i reprodukci slavných kubistických a meziválečných nábytkových kousků, dekorativních předmětů a šperků najdete v showroomu Modernista.

  Kde: Vinohradská 50, Praha 2, www.modernista.cz

  Repasovaný retro nábytek i zdařilé kopie seženete v obchodu Modernista Repasovaný retro nábytek i zdařilé kopie seženete v obchodu Modernista Autor: archiv obchodů

 • Qubus

  Porcelánové holínky s typickým cibulkovým vzorem, kelímky, mapu Česka a další originální kousky designu seženete v obchodě, který funguje nepřetržitě od roku 2002. Založil ho Jakub Berdych s myšlenkou vytvořit nestandardní místo, prezentující především současný a konceptuální design. Ve stejném roce pak společně s Maximem Velčovským založili Qubus Design studio. Kromě porcelánu zde najdete sklo, svíčky a další zajímavosti, která patří mezi ty nejlepší v Česku.

  Kde: Rámová 3, Praha 1, www.qubus.cz

  Qubus patří mezi tuzemskou špičku Qubus patří mezi tuzemskou špičku Autor: archiv obchodů

 • Hugo chodí bos

  Jestli chcete vést k designu i své děti, můžete začít v této prodejně s hračkami. Najdete zde tradiční a retro hračky, které jsou od začátku až do konce procesu vyráběné v České republice. Kromě toho se můžete těšit na nejzajímavější dětské knížky.

  Kde: Řeznická 12, Praha 1, www.hugochodibos.cz

  V prodejně Hugo chodí bos seženete hračky, které znáte z dětství V prodejně Hugo chodí bos seženete hračky, které znáte z dětství Autor: Archiv prodejny

  Máme pro vás ještě jeden tip na originální české hračky. Podívejte se na video:

  Český design: Dřevěná dobrodružství pro děti VIDEO Adam Balažovič

Jdi na homepage Zpět na začátek