.

. Zdroj: AVON Cosmetics, spol. s r.o.

Ženy, pojďte s námi pomáhat ženám!

Víte, že se s nějakou formou sexuálního násilí nebo obtěžování setkala během svého života každá druhá žena? Že téměř každá desátá starší 18 let byla znásilněna? To je v přepočtu asi 409 000 žen. Ukazuje to výzkum agentury MindBridge Consulting pro proFem – centrum pro oběti domácího a sexuálního násilí. Avon je partnerem této organizace a pomoci ohroženým ženám se věnuje dlouhodobě. Zároveň spolupracuje s Hankou Kynchovou a herci Anetou Kernovou a Petrem Vondráčkem, kteří jsou tvářemi projektu Avon proti domácímu násilí.

25. listopad je od roku 1999 celosvětovým dnem proti násilí na ženách. Podle výzkumu nejméně jednu z forem domácího násilí zažije během svého života 54 % žen. Jedná se o verbální sexuální obtěžování, doteky nebo polibky proti vůli oběti a nevyžádané fotografie nebo videa se sexualizovaným obsahem. Avon se této problematice věnuje dlouhodobě, přičemž do boje proti domácímu násilí se mohou zapojit i ostatní.

Pomoc ženám, které se staly oběťmi domácího násilí, je jednoduchá. Stačí si na www.avon.cz/charita zakoupit charitativní symboly proti domácímu násilí se znakem nekonečna. Na výběr jsou křišťálová nebo glazurovaná brož za 129 korun, náramek za 149 korun nebo cestovní hrnek za 199 korun. Celkový výtěžek z prodeje těchto výrobků půjde právě na pomoc v boji proti domácímu násilí.

Prevenci a pomoci ohroženým ženám se společně s Avonem dlouhodobě věnuje i Hanka Kynychová, moderátorka, cvičitelka aerobiku a filantropka. Je tváří projektu Avon proti domácímu násilí stejně jako Aneta Kernová a Petr Vondráček, hlavní hrdinové filmu Když prší slzy. Avon vznik tohoto filmu, který se zabývá tématem domácího násilí, podpořil finančně. Premiéra je připravována na první polovinu příštího roku.

Chcete se také přidat? Tak neváhejte a pomozte svým nákupem na www.avon.cz/charita podpořit ženy, které jsou oběťmi domácího násilí.

Doporučujeme

Načíst další články